Vytápění místnosti


Vytápění místnosti - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Vytápění místnosti

Bohumila Havelková

2012-12-21 11:35:49
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký typ a množství infračervených topných panelů byste doporučili do místnost 3x3,8m, výška 2,7m. Jedná se o místmost v cihlovém domě.
Děkuji
----------------------------------------
B. Havelková

David Bláha

2012-12-31 14:54:06
Dobrý den,
návrh výkonu elektrického topení se provádí podle vypočtených tepelných ztrát konkrétního prostoru. Tepelná ztráta stejně velkých místností v různých stavebních konstrukcích se může velmi lišit. Přikládám odkaz na naše video, kde se dozvíte více, včetně doporučených hodnot pro odhad podle vytápěného objemu.

Výběr konkrétního modelu nebo sortimentní řady infračervených topných panelů závisí na Vašich prioritách - materiálu panelu, možnostech umístění a v neposlední řadě financích. Využijte našich telefonních linek, rádi Vám při konkrétním výběru poradíme.
» https://www.primotopy.eu/94,0,Video-sekce.html ----------------------------------------
David Bláha

Horáková Alena

2013-07-16 11:13:28
Dobrý den,
mám dotaz k nákupu vhodých typů infračervených panelů do cihlového domu, který má zateplené obvodové zdi a stropy polystyrenem. Jde o vytápění místností rozměry: 5x4m, 5x2m, 5x2,5m výška stropů je 2,40m.Topné panely by byly nástěnné, zapojené do zásuvek pomocí vidlice a přidané i zásuvkové termostaty. Lze takhle použít topné panely a s jak velkým výkonem podle uvedených rozměrů místností?
Děkuji

David Bláha

2013-07-18 10:44:37
Dobrý den paní Horáková,
regulace zásuvkovými termostaty je řešení spíše nouzové, pro řízení infračervených panelů, dosažení optimálního komfortu a spotřeby se nehodí.

Zapojení většího množství panelů do zásuvek může způsobit přetížení zásuvkového okruhu. Závisí to na elektroinstalaci, rozhodně to konzultujte se svým elektrikářem.

Dále platí výše uvedené, nevím o jaký typ panelů máte zájem. Potřebný výkon odhaduji z Vašich informací na cca 30W/m3. Je vhodné se telefonicky domluvit na typu panelů a způsobu regulace, pak Vám rádi zpracujeme nabídku.
----------------------------------------
David Bláha

Frantisek Nasada

2013-08-19 22:25:52
Zdravim a ptam se: Muze topny panel o vykonu 600 W bezet nepretrzite, nebo se musi teplotne omezovat, abz se nespalil. Dekuji za odpoved.
----------------------------------------
Nasada

David Bláha

2013-08-20 11:04:59
Dobrý den, ano může, pokud dodržíte pokyny uvedené v návodu -maximální teplotu okolního prostředí. Nepodceňujte klasifikaci panelů podle umístění - topný panel deklarovaný jako stropní nepatří na stěnu - zpravidla neobsahuje omezovací termostat.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis