Jaký výkon?


Jaký výkon? - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Jaký výkon?

Pavel

2013-08-25 12:35:32
Dobrý den,

potřeboval bych poradit,jaké vybrat panely?

Bydlím v tzv.Baťovském domku ve Zlíně,síla zdí je 45cm.Plocha jedné místnosti je 10m při výšce stropu 2,4m a "studená",nevyhřívaná je pouze čelní stěna zbývající 3 sousedí s vyhřívanými místnostmi.Druhá místnost je 10m při všce stropu 2,4m a "studéné",nevyhřívané jsou 2 stěny,zbylé dvě sousedí s vyhřívanými.Tyto místnosti jsou v patře a jsou temperovány z přízemí přes dřevěné stropy a otevřené schodiště(zlatý pan Baťa),v tomto přízemí se topí krbovýma kamnama i díky tomu se ve velkém venkovním mrazu např. -15,se drží teplota v těchto místnostech na 9 stupních a musím již topit i zde kamnama,jinak kolem teploty 0 se vyhřejí z přízemí.Rád bych zrušil toto "špinavé" topení v těchto dvou místnostech.Uvažuji o panelech Atlantic u druhých typů nedokáži dodržet bezpečnostní vzdálenost od nábytku a také bych rád jenom zapojil spotřebič do zásuvky.Můj dotaz zní:jak výkonné panely koupit a zda je možné udělat připojovací kabel se zástrčkou v délce 2m přímo od Vás z výroby.
Děkuji za odpověd
----------------------------------------
Pavel

David Bláha

2013-08-26 11:53:05
Dobrý den Pavle,
začnu odzadu. Všechny přímotopy se dodávají bez vidlice pouze s připojovacím kabelem, protože se standardně počítá s připojením do instalační krabice. U přímotopů se na rozdíl od topných panelů atypická délka připojovacího kabelu na zakázku objednat nedá.

Výkon topidel se navrhuje podle vypočtené tepelné ztráty, viz. odkaz na video. Pokud tento údaj není k dispozici, je potřeba ho odhadnout, základní vodítko je zde:

- Starší nezateplené objekty - 40-50 W/m³
- Starší objekty s dodatečným zateplením - 30-40 W/m³
- Současné novostavby - 20-30 W/m³
- NED - 15-20 W/m³

Výkonem 120W/m2 nic neskazíte.
» https://www.primotopy.eu/video-radce-a94 ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis