přímotopy s akumulací


přímotopy s akumulací - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

přímotopy s akumulací

Jiří Orlík

2013-09-03 07:54:32
Dobrý den,
rád bych nahradil 20 let staré přímotopy a rozhoduju se mezi přímotopy s akumulací a sálavými přímotopy.
Nevíte jaké přímotopy s akumulací jsou lepší Thermotec nebo Mirava?
Co je pro dům z 80.let vhodnější?
Děkuji
----------------------------------------
Jiří Orlík

David Bláha

2013-09-03 16:09:07
Dobrý den pane Orlíku,
především si myslím, že vysoká míra akumulace je u přímotopných těles (sálavé přímotopy, topné panely) na škodu, protože brání přímé a přesné regulaci. Velké akumulační hmoty měli smysl v minulosti, kdy nebyli k dispozici přímotopné, typicky dnes 20ti hodinové tarify. Nehledě na to, že akumulační topidla neposkytují ani zdaleka tak vysoký podíl sálání, jako sálavé přímotopy a sálavé topné panely. A právě vysoký sálavý podíl je základem úsporného a komfortního provozu s pocitem dobré tepelné pohody. Prodejci přímotopů s akumulací Vám budou tvrdit, že vydrží topit po dobu vypnutí nízkého tarifu a to je pravda. Jenže se u toho "vybijí" a po zapnutí nízkého tarifu začnou místo přímého topení především akumulovat, takže pauza, kdy těleso netopí je v podstatě stejná jako u těles bez akumulace. Výše popsané důvody mě nevedou k tomu, abych dodával zákazníkům zbytečně drahé, těžké a celkem obtížně regulovatelné akumulační přímotopy. Cesta dle mého názoru vede jinudy. Věřte, že kdybych v akumulačních přímotopech viděl potenciál, jistě by moje firma nějaké dodávala :)

Více se dozvíte za přiloženým odkazem:
» http://www.primotopy.eu/radce-faq-a100#akumulacni_primotopy ----------------------------------------
David Bláha

Jiří Orlík

2013-09-03 16:12:51
Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Prodejci mi tvrdí, že topidlo bude hřát tak 30 minut po vypnutí proudu a nahřeje se něco málo přes deset minut. Ale rozumím Vašim argumentům a skutečně se přikloním k sálavým přímotopům, které se mi zamlouvají i cenou.
----------------------------------------
Jiří Orlík

Luboš Nový

2017-10-31 22:50:47
Dobrý den,
uvažuji o vytápění 70 m2 bytu sálavými přímotopy nebo sálavými topnými panely. Byt je v cihlovém domě a z každé strany sousedí s jiným bytem. Okna jsou plastova třívrstvá. Který druh topidla mám zvolit a proč?
----------------------------------------
L. Nový

David Bláha

2017-11-02 15:40:57
Dobrý den,
toto vlákno je určeno pro diskuzi o rozdílu mezi přímotopy s akumulací a sálavými přímotopy, pokud vám tyto pojmy splývají, rád je osvětlím např. v novém tématickém vláknu, nebo po telefonu.

Stručně k vašemu dotazu: fyzická podoba topidel se volí hlavně podle tepelných ztrát, místa pro instalaci a finanční představě uživatele.
Zjednodušeně:
- sálavé přímotopy: jednodušší instalace, integrovaný termostat, vysoký výkon v kompaktních rozměrech, dobrý poměr ceny za sálavý výkon, hodí se především do prostor s vyśší měrnou ztrátou a pro nárazový topný režim

- topné panely: externí regulace, velký výběr provedení, nižśí spotřeba energie, vyšší pořizovací cena a větší prostorové nároky při prepočtu na stejný výkon se sálavými přímotopy, hodí se především do zateplených domů a bytů
----------------------------------------
David Bláha, tel. 602 174 567
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis