Dotaz


Dotaz - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Dotaz

Svobodová

2013-10-04 13:54:37
Dobrý den, prosím o radu. Koupili jme starší domek, široké kamenné zdi, nezateplený. V domku nebudeme zatím bydlet, rekonstruovat budeme až po zimě. Přes zimu bychom chtěli udržovat v domku teplotu cca kolem minimálně 15 štupňů. Poraďte mi prosím jak vyřešit také s ohledem na náklady. Obytná plocha cca 45m. Nemám žádné zkušenosti s přímotopy
Děkuji
----------------------------------------
Svobodová

David Bláha

2013-10-07 09:43:35
Dobrý den paní Svobodová,
pokud plánujete přímotopy využít pro vytápění i po rekonstrukci, použijte rozhodně sálavé přímotopy, doporučuji Ecoflex Premier. Jestli jde pouze o temperaci, postačí klasický konvektor řady Atlantic nebo ET. Celkový výkon odhadem alespoň 4,5 kW, pro plnohodnotné vytápění, o něco méně pro temperaci.
» https://www.primotopy.eu/salave-primotopy-ecoflex-premier-a92 ----------------------------------------
David Bláha

Blahutková

2013-10-08 09:44:53
Dobrýden, prosím o radu. Máme doma 17 let staré přímotopy v přízemí i v patře, které jsou připojeny všechny na jeden centrální termostat v přízemí. Problém nastává tehdy, když v přízemí zatopíme v krbu. Teplota se samozřejmě zvýší v přízemí ale patro se přestane vytápět. Poraďte prosím , zda je v dané sitiaci lepší nainstalovat ke starým přímotopům do každého pokoje v patře samostatný termostat nebo nahradit stávající sálavými přímotopy? Děkuji za odpověď
----------------------------------------
přímotopy

David Bláha

2013-10-09 10:18:25
Dobrý den paní Blahutková,
výměnu starých přímotopů za sálavé bych Vám doporučil v každém případě. Z prvé jsou klasické konvektory po 17ti letech na konci své konstrukční životnosti, ještě důležitější však je, že se sálavými přímotopy zažijete daleko lepší tepelný komfort za současně nižší spotřeby energie. Proč to tak je se dozvíte mimo jiné za přiloženým odkazem.

Samotná výměna ale problém s regulací nevyřeší, pokud se tedy nechcete spolehnout pouze na termostaty samotných přímotopů bez možnosti jejich časování. Osobně bych doporučil přejít místo centrálního termostatu v přízemí přejít na časový programmer, který by de facto suploval centrální regulaci - přímotopy by snímaly teplotu vlastními termostaty a programmer jim zařídí časový plán, tj. kdy se budou posílat do útlumu, aby celý provoz byl co nejefektivnější.

Je třeba ještě konzultovat, zda to elektroinstalace ve Vašem domě bez velkých změn zvládne.
» https://www.primotopy.eu/salave-primotopy-a115 ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis