jakým systémem topení zvolit infra / podlahové


jakým systémem topení zvolit infra / podlahové - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

jakým systémem topení zvolit infra / podlahové

Kolouch

2014-08-17 22:16:50
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu jaký systém přitápění zvolit. Z bývalého sklepa ( je pod úrovní terénu) jsem udělal probouráním stropu další obytnou místnost, kde jsem zavedl topení radiátorem-napojení na teplovod . Byt využívám spíše jako víkendovou "chalupu" a to cca 5x ročně hlavně v zimě. Mám ale problém s touto novou místností kdy v místnosti se objevila plíseň díky vlhkosti. V bytě mám sazbu na bojler tedy zvažuji temperování této místnosti v době kdy není puštěné topení z teplárny. Prosím o radu zda pro temperaci bude vhodnější vybudovat el. podpahové vytápění nebo infratopení? Dle informací na netu infratopení by prohřívalo stěny, tedy by mohlo prohřát problémovou stěnu, která je pod úrovní terénu a která způsobuje vhlkost. Prosím o radu a to i v porovnání provozních nákladů. Děkuji
----------------------------------------
Kolouch

David Bláha

2014-08-18 12:12:44
Dobrý den,
je třeba zjistit příčinu vlhkosti - jedná-li se o vlhkost pronikající špatnou nebo chybějící hydroizolací, nebo vlhkost vzniklou srážením vody vlivem vzniku rosného bodu. V prvém případě se obávám, že nápravu nezjedná ani podlahové topení, ani infratopení.
V druhém případě "osáláním" chladného povrchu a tím zvýšením povrchové teploty můžete kondenzaci vody za určitých okolností zastavit.
Pak to znamená instalovat sálavý (infračervený) panel naproti chladnému místu.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis