Prosím o radu a informaci


Prosím o radu a informaci - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Prosím o radu a informaci

Milada Šejbová

2014-11-09 15:19:11
Dobrý den, poraďte prosím, jakým topidlem vytopit místnost cca 16m2 ve starém kamenném domě, kde je strop ve výšce 4m. V současné době je místnost vytápěna olejovým radiátorem, který běží 24 hod denně, místnost vyhřeje na 21 st a spotřeba elektřiny je hrozná. Po zde uvedených informacích se přikláním ke koupi sálavého přímotopu Ecoflex, který údajně ohřívá v prvé řadě lidi a předměty a pak teprve vzduch. Chápu, že tedy bude mít člověk pocit tepla v podstatě hned, ale není mi úplně jasné, čím se bude nastavený termostat řídit. Jestliže teplotou vzduchu, pak nevím kdy a jestli vůbec někdy přímotop vypne a kde a v čem pak bude ona garantovaná úspora spotřeby el. energie. Děkuji.
----------------------------------------
Šejbová M.

David Bláha

2014-11-10 12:32:51
Dobrý den paní Šejbová,
termostat sálavého přímotopu se tak jako každý jiný orientuje dle teploty vzduchu. Vtip je v tom, že sálání zvýší povrchovou teplotu stěn, zařizovacích předmětů a vůbec svého okolí a tak osoby cítí slušný tepelný komfort již při nižší teplotě vzduchu. Také zdaleka ne tolik teplého vzduchu uteče ke stropu, jak je tomu u konvekčního vytápění radiátory a klasickými přímotopy. Více na našem videu - odkaz přikládám.

V případě prostoru se čtyřmetrovými stropy je energeticky nejefektivnější vytápění stropními sálavými panely. Zbytečně zaplacený "pytel" konvekčně ohřátého vzduchu u stropu se tak eliminuje na minimum. Pokud Vám jde především o spotřebu energie, zvolte stropní sálavé panely Ecosun 700U (min. 3x 700W zavěsit do výšky cca 3,5m). Pokud jde o vhodný kompromis pořizovacích a provozních nákladů, zvolte sálavý přímotop.
» https://www.primotopy.eu/primotop-nebo-topny-panel-a97 ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis