Vytápění podkrovní místnosti


Vytápění podkrovní místnosti - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Vytápění podkrovní místnosti

Jarda

2015-03-22 20:20:06
Dobrý den, potřeboval bych poradit čím vytápět podkrovní místnost o velikost cca 120m2 (cca 300m3). Mezi krokvemi je 20cm vaty a po stěnách také + 12cm polystyrenu z venku. Celá místnost bude ze sádrokartonu. V přízemí topím plynem, ale rád bych do podkroví elektřinu. Podlahové topení nemohu použít, ale z přízemí bude v podlaze tepla dost.

Předem děkuji, JP
----------------------------------------
Jarda

David Bláha

2015-03-23 13:01:25
Hezký den Jardo,
otázka je velmi obecná. Možností čím elektricky přímotopně vytápět a souvislostí mezi těmito možnostmi je tolik ... Co preferujete, je to krása a design topidel, nebo provozní náklady bez ohledu na pořizovací cenu nebo jednoduchost instalace? Zhmotněte trochu více svou představu, pro inspiraci přikládám odkaz na související informace.
» https://www.primotopy.eu/radce-faq-a100 ----------------------------------------
David Bláha

Jarda

2015-04-02 18:01:02
Dobrý den, z Vašeho textu se mi zdá, že krása a design topidel nelze spojit s provozními náklady. Samozřejmě, že cena je důležitá (ale jak se říká nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci). Co se tedy týče vzhledu tak bych raději dal přednost ekonomice. Děkuji
----------------------------------------
Jarda

Jarda

2015-04-02 18:35:14
Dobrý den ještě jednou. Vůbec mi nedošlo, že preferuji centrální regulaci teploty pomocí pokojového termostatu s týdenním cyklem- to bude asi ta Vaše připomínka na složitost instalace :-)
----------------------------------------
Jarda

David Bláha

2015-04-03 12:15:01
Dobrý den Jardo,
k prvnímu komentáři - některá topidla (např. sálavé přímotopy s integrovanou regulací) nabízejí velmi výhodný mix vlastností za rozumnou cenu a jsou podstatně provozně úspornější než řekněme základní, ale stále ještě hojně využívaná varianta - klasické konvektory. Další úrovně provozních úspor je možné dosáhnout některými typy sálavých topných panelů s externí regulací, pořizovací cena v porovnatelném výkonu je proti sálavým přímotopům řádově o 100% a více (u těch krásných a designových) vyšší. Tím jsem se dostal k tomu, čemu jste nerozuměl - nejnižší pořizovací cena (konvektory) znamená nejvyšší provozní náklady. Efektivnější a úspornější varianta je dost podstatně dražší na pořízení i v základní materálové variantě sálavých panelů, v designových řadách se rozdíl ještě zvyšuje.

Protože jsme se s Vaší představou dostali dále, navrhuji ve zmíněné velké místnosti instalovat sálavé topné panely řady Ecosun U, v závislosti na půdorysném profilu a celkové výšce buĬ v "hřebeni" krovu (místnost typu jezevčík), nebo na šikminu střechy (profil více čtvercový). Hrubý odhad potřebného výkonu z uvedeného popisu 25-35 W/m3.

Rozmístění panelů Vám mohu podle okótovaného půdorysu a řezu navrhnout . Pokud máte zájem, kontaktujte mě emailem .
» https://www.primotopy.eu/infra-panely-a86 ----------------------------------------
David Bláha

Jarda

2015-04-19 12:55:46
Dobrý den, děkuji za odpověď a určitě pošlu na e-mail okótovaný půdorys. Stále bohužel čekám na projekt. Ještě by mě zajímalo zda není vhodnější použít variantu s topidly umístěnými pod střešními okny. Bude jich 8 a dodavatelé mi doporučují umístění topidel pod okna z důvodu kondenzace vlhkosti. Okna budou vybavena trojsklem kde koeficient celého okna je 0,9. Přeji hezký den, JP
----------------------------------------
Jarda

David Bláha

2015-04-20 10:05:59
Dobrý den,
míra srážení vody na oknech je vždy závislá nejen na tepelně izolační kvalitě okna, ale i na relativní vlhkosti. Zvýšením prvně zmíněného se současným snížením vlhkosti posunete vznik rosného bodu k nižší teplotě. V praxi bude k rosení docházet zřejmě pouze při velmi nízkých venkovních teplotách, nebo nadměrné vlhkosti vzduchu.

Umístění topidel pod okny je možné, z mého pohledu u popsaného stavu ne nutné. Držel bych se ale tohoto závěrečného moudra: kdo by měl vědět lépe, jestli se okna budou rosit, než jejich dodavatel?
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis