Eletrický přímotop


Eletrický přímotop - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Eletrický přímotop

Iveta Kubu

2015-08-19 09:56:58
Dobrý den,
jaký přímotop by jste mi doporučil do kamenné chalupy.Jedná se o dvě místnosti do 60n2 . Topíme tu kamny, moje představa by byla aby byla možnost nastavit na zařízení požadovanou teplotu v místnosti, pokud kamna vyhasnou a díky tomu teplota klesne, aby se přímotop sám zaktivoval a začal topit a vyrovnal požadovanou teplotu v místnosti. Jelikož se bude hlavně jednat o noc měl by být tichý. Také bych měla představu ekonomického provozu. V zimě chalupa promrzá, nemělo by mu to vadit. Nemám představu žádných složitých stavebních prací - pověsit na zeď a připojit do zásuvky.
----------------------------------------
Děkuji Kubů

David Bláha

2015-08-19 23:12:27
Dobrý den Iveto,
pro nezateplené a zejména kamenné stavby je vhodné zajistit vytápění s vysokým podílem sálavého tepla (vyzařované teplo jaké produkují např. kamna) - jedině sálání zajistí rozumný tepelný komfort a určitou "neutralizaci" chladu kamenných stěn zvýšením povrchových teplot svého okolí. Protože mají tyto stavby vyšší energetickou náročnost, je rozumné použít topidla schopná poskytovat vysoký výkon v kompaktních rozměrech. Uvedené vlastnosti bezezbytku naplňují tzv. sálavé přímotopy s vestavěným termostatem. Vynikají poměrem pořizovací ceny/sálavého výkonu/provozních nákladů. Najdete je v sortimentním menu eshopu v sekci "sálavé přímotopy", včetně dalších informací a videa. Pověsit na zed ano, připojení do zásuvky ale není to pravé ořechové, viz. odkaz. S tím si ale poradí Váš elektrikář.
» https://www.primotopy.eu/radce-faq-a100#jak_pripojit_primotopy_a_topne_panely ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis