jaké zvolit topení


jaké zvolit topení - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

jaké zvolit topení

Jana

2015-10-26 19:41:37
Dobrý den,
máme byt ve kterém jsou nájemníci vytápení je na el. proud. Nyní topíme v každé místnosti konvektorem, který je umístěný pod oknem na zdi. Nyní se jeden rozbil, chci koupit nový, ale nevím zda mám koupit stejný nebo zvolit jiný druh topení např. sálavé, topné těleso atd. Jde mi také o bezpečnost, vzhledem k tomu, že v bytě bydlí nájemníci, aby např. nevznikl požár atd. Vzhlem k tomu, že dům je zateplený a okna plastová není spotřeba el. energie i s konvektory vysoká.
děkuji za radu

Ladislav Zevel

2015-10-27 09:55:12
Dobrý den,
jsou dva pohledy na výběr vhodného topidla:

- jako majitelka bytu můžete výběr směřovat na nákup nejlacinější přijatelné varianty topidla, tak aby vše fungovalo a bylo bezpečné, pak stačí pořídit obyčejný elektrický konvektor Atlantic F117-D nebo ECOFLEX TAC

- budete chtít pořídit rozumnější topidlo s dobrými vlastnostmi cena/výkon/komfort pak doporučuji sálavý přímotop ECOFLEX Premier, který díky sálavé složce (teplo se šíří před topidlo ve formě sálání a prohřívá spodní část místnosti), přesné regulaci (nastavení požadované teploty na termostatu s displejem) dosahuje jak nížších provozních nákladů, tak i znatelně lepšího komfortu.

V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Jana

2015-10-27 11:55:00
Dobrý den,

děkuji Vám za zprávu. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda tento sálavý přímotop mohu připevnit na stěnu pod okno a píšete že přímotop vyhřívá spodní část místnosti zda nevadí, že je zemi koberec.

Ladislav Zevel

2015-10-27 15:47:20
Dobrý den,
umístění pod okno je zcela v pořádku. Sálání je nebodavé, příjemné a nezpůsobuje nežádoucí přehřívání povrchů. Vše řídí s velkou přesností termostat na topidle.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

margitrihova@seznam.cz

2015-11-06 11:26:39
Praďte prosím,jak řešit vytápění chalupy v Orl. horách,využívané
převářně o vííkendech
----------------------------------------
Margit Říhová

David Bláha

2015-11-06 18:01:33
Dobrý den Margit,
poradíme rádi, ale potřebujeme více informací. Možností je vždy několik a záleží na zákazníkově představě o funkčnosti a ceně topného systému.
Přikládám odkaz na informace, které k návrhu potřebujeme. Po jejich zaslání na náš email Vás budeme kontaktovat, abychom se dohodli na vhodné variantě.
» https://www.primotopy.eu/chcete-zpracovat-nabidku-a81 ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis