vymena stareho ecoflexu za novy


vymena stareho ecoflexu za novy - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

vymena stareho ecoflexu za novy

Lucie

2015-10-31 22:26:13
Dobry den,
Koupili jsme byj ve kterem jsou primotopy ecoflex zct msp. 2 nefunduji. Jaky primotop mame koupit,aby sel snadno vymenit. Jde mi o rozmery a zasuvku,ktera vede z krabicky na zdi do primotopu. Dekuji
----------------------------------------
Lucie

David Bláha

2015-11-02 10:49:53
Dobrý den Lucie,
vynikající náhrada za staré přímotopy jso přímotopy sálavé a ty bych Vám také doporučil. Tyto přímotopy poskytují neporovnatelně lepší teplotní komfort než ty klasické, a to při nižší spotřebě elektřiny. Je to dáno vysokým podílem sálavého tepla u tohoto topidla. Veškeré informace, video s představením, video o ovládání a také rozměry najdete za přiloženým odkazem.
» https://www.primotopy.eu/salave-primotopy-ecoflex-premier-a92 ----------------------------------------
David Bláha

Václav Bláha

2015-11-14 21:04:38
Dobrý večer, mám v bytě namontovány přímotopy Dimplex od r 1994. Mám pocit že by bylo třeba je vyměnit. Jednak kvůly výhřevnosti (topné spirály nemají takovou výhřevnost?) a také kvúly spotřebě. Jaký je váš názor a vaše doporučení?

David Bláha

2015-11-16 15:22:32
Dobrý den Václave,
asi se jedná o konvektory Dimplex. Pokud ano, je to vždy stejné - konvektor je nejlevnější zdroj tepla s nejvyšší spotřebou. Do dalšího "levelu" co se spotřeby a komfortu týká se posunete se sálavými zdroji tepla:
1. sálavé přímotopy - tam, kde je potřeba vysoký výkon v malých rozměrech, jednoduchost instalace a příznivá pořizovací cena
2. sálavé (inračervené) topné panely - nejvyšší podíl sálání, nejnižší provozní náklady, vyšší cena (v závislosti na typové řadě), hlavně v prostorách s rozumnou měrnou tepelnou ztrátou
Jako vždy záleží na prioritách a penězích.
----------------------------------------
David Bláha

František

2017-10-02 11:13:48
Zdravím, a prosím o info: dá se přirovnat výhřevností ecoflex premier-solus 2000w, k přímotopu ecoflex 2 500w,staršího provedení k těmto k těmto typům? Jaký je rozdíl mezi premier a solus? Děkuji za info, a přeji hezký den.
----------------------------------------
Zavadil

David Bláha

2017-10-03 20:01:32
Dobrý den Františku,
výkon topidel se navrhuje podle tepelné ztráty a to je fyzikální veličina - parametr stavby závislý na jejích tepelně-izolačních vlastnostech, čili je pro každé topidlo stejná. Jinými slovy je-li tepelná ztráta místnosti 2500W, je potřeba tento výkon dodat a to at uz pouziji konvektor, sálavý přímotop, nebo infračervený panel. Není to poddimenzování, ale velký podíl sálání na úkor konvekce, co činí sálavé přímotopy komfortnější a v důsledku úspornější než klasické přímotopy-konvektory. Odpověd na otázku je tedy ne, i když se srovnávají tak trochu jablka s hruškami, protože sálavá složka tepla navozuje subjektivní pocit dobré tepelné pohody a umožňuje tak snížit teplotu vzduchu ve vytápěném prostoru.

Rozdíly mezi sálavými přímotopy Solius a Premier jsou popsány v popisu kategorie Soliusu, viz. odkaz.
» http://www.primotopy.eu/salave-primotopy-ecoflex-solius-a113 ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis