Temperování chalupy


Temperování chalupy - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Temperování chalupy

Tomas

2016-02-22 23:05:53
Dobrý den, dostal jsem od elektrikáře tip na vaše stránky, plánujeme rekonstrukci chalupy - statku okolo roku 1900, kamenné tlusté zdi s tím, že na vytápění bych rád zprovoznil původní pec a přidal krbovou vložku pro dynamiku... ale jde mi o temperování v době nepřítomnosti v zimě - řekněme, udržet teplotu cca 8C, kvůli vodě apod... Případný bonus by bylo dálkové ovládání a "natopení" alespoň jedné místnosti ze 3...

Doporučil byste pro tento požadavek klasické přímotopy nebo infra?

jiný způsob vytápění mi s ohledem na pořizovací náklady nepřijde vhodný...

děkuji
----------------------------------------
Tomas

David Bláha

2016-02-23 11:44:31
Dobrý den Tomasi,
pro pouhé temperování na nezámrznou teplotu postačí obyčejný přímotopný konvektor - nezámrzná teplota je přímo jedna z funkcí termostatu (u přístrojů v naší nabídce).

Pokud s přímotopem chcete ve starém baráku i topit, jednoznačně doporučuji přímotop sálavý. Infrapanely pro vytápění kamenného domu nedávají moc smysl, sčítněte si, kolik byste jich potřeboval, abyste pokryl odhadovanou tepelnou ztrátu + odpovídající rezervu na dynamiku pro požadované užití. Sálavý přímotop dokáže koncentrovat (sálavý) výkon v kompaktních rozměrech díky vysokoteplotnímu tělesu schovanému za mřížkou.

"Dálkové" ovládání je možné řešit několika způsoby, vždy externě (není součástí topidla). S odběrem přímotopů Vám takové řešení můžeme dodat.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis