Přepalování prachu


Přepalování prachu - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Přepalování prachu

Mirek

2016-05-13 10:01:59
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat,
1. jak to je z přepalováním prachu u sálavého přímotopu vzhledem ke klasickému přímotopu.
2. Také jsme zvažovali do novostavby (9kW ztráta) topné kabely do anhydritu, ale přijde nám, že s tím mohou být zdravotní potíže, protože je přirozené mít chladnější nohy. Nehledě na to, že chceme mít dřevěné podlahy (2-vrstvé asi 1cm lepené) a minimálně keramické, což zase omezí efektivitu podlahovky.
Děkuji
----------------------------------------
Mirek

David Bláha

2016-05-16 10:43:36
Dobrý den Mirku,

Ad.1 - teplota topného tělesa některých konvektorů je hodně nad 800 st.C (těleso rozžhaveno až do viditelného spektra), teplota přímotopných konvektorů v naší nabídce je cca 350 st.C, u sálavých přímotopů asi 250 st.C. Záleží tedy co s čím porovnáváte. Pokud ze zdravotních důvodů - víření prachu nebo jakékoli přepalování nepadá v úvahu, zvolte sálavé (infračervené panely), s výběrem Vám rád poradím.

Ad.2 - zdravotní potíže - proč? Teplota podlahy v dnešních novostavbách je kolem 26 st. C, jde o neutrálně vnímanou teplotu. Vaše obavy se možná sbírají z vyprávění lidí z dávných dob, kdy děravé přetápěné paneláky vytápěné teplovodním podlahovým topením měly běžně teplotu podlahy 35-40 st.C, ano to byl opravdu problém. Otázka vhodné krytiny na el. podlahové topení není předmětem této diskuze, přikládám odkaz na naši prezentaci specializovanou na elektrické podlahové topení:
» http://www.podlahove-topeni.eu/ ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis