Topné panely v prostoru


Topné panely v prostoru - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Topné panely v prostoru

Ladislav

2009-02-01 22:50:05
Dobrý den,

budou účinné sálavé nebo infračervené panely i v prostorné místnosti s minimálním množstvím nábytku při zdech když protější zeď je vzdálena 5 metrů. Vyhřejou v podstatě tento volný prostor nebo je lepší přímotop ? Respektive jaký druh topení by jste navrhoval do této místnosti 5x6 m.
Děkuji
----------------------------------------
Ladislav

Ladislav Zevel

2009-02-02 17:06:13
Dobrý den,
vhodnější jsou zcela jistě topné panely. Já bych osobně dal přednost podlahovému topení, ale pokud by to nebylo možné, tak bych pro takovýto prostor použil několik skleněných sálavých panelů s výkonem o 1,3x větší než jsou tepelné ztráty místnosti. Pokusil bych se o symetrické rozmístnění menších panelů po obvodu. Skleněné panely panely jsou významným designovým prvkem interiéru a proto je vhodné je umístnit tak, aby tento interiér svým umístněním také vyzdvihly.
Přímotop bych považoval za nouzové řešení z pohledu nákladů.
Místnost 30m2 je z pohledu vytápění běžná, jediné co je pro Vás důležité pro správný výběr je tepelná ztráta této místnosti.

S pozdravem
Ladislav Zevel
» http://www.podlahove-topeni.eu

Ladislav

2009-02-03 13:30:41
Děkuji za odpověď, vzhledem k tomu, že nemám příliš možnost je rozmístit po celém obvodu zvažuji o AIXANCE Pro 2000. Tento týden budu mít proměřeny kabely zda to vydrží, pokud ano objednám.
----------------------------------------
Ladislav
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis