Umístění Solius


Umístění Solius - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Umístění Solius

Hovorka David

2017-02-23 21:43:18
Dobrý den,
na podzim jsem přistavěl k půdnímu bytu další místnost-ložnici 3x5m a osadil Soliusem 15. A pak přišla letošní zima,velká zima a já přikupoval na rychlo olejový Sencor...no a zima končí,já po nesčetných laboratorních pokusech našel mnoho odpovědí,ale nenašel na jednu otázku.Je fakt možné,že když je topení,jakékoliv,umístěno jinde,než pod oknem,o to více,když je ono okno v šikmině (můj případ-půdní byt) a topení (Solius 15) na opačné stěně 4 metry daleko,tak je to špatně?Mám jej předělat pod šikminynu pod oknu?On totiž výše zmiňovaný olej Sencor funguje pod oknem výborně i na poloviční výkon-1200w,zatím co Solius žhne a ne.Chci řící,jestli není problém právě v oné fyzické cirkulaci vzduchu,když jsem namontoval Solius na tu část místnosti,kde má nad sebou 2.5m a pak místnost klesá až k metru,kde je postel a v šikmině okno (a chladno).Ptám se dřív,než na to naběhnu s vrtačkou....
----------------------------------------
Děkuji Hovorka David

David Bláha

2017-02-24 14:26:41
Dobrý den,
pokud správně rozumím tomu, co zde popisujete, je uvedené umístění přímotopu solius nevhodné. Zkuste místo soliusu strčit "olej", jak se mu na jeho místě bude dařit, bude to též bídné.
Úvaha, že topení musí být vždy pod oknem je nesprávná. Ale v nízkém podkroví se střešním oknem, pod kterým je vyžadován subjektivní komfort by být mělo.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis