izolace do sálavých přímotopů


izolace do sálavých přímotopů - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

izolace do sálavých přímotopů

Marcel Palát

2017-05-22 22:19:07
Dobrý den. V roce 1995 jsem nainstaloval sálavé přímotopy. Výrobcem byla slovenská firma PROMET s.r.o. Kremnice, která snad už ani dneska nefunguje. S jejich provozem a způsobem vytápění jsem absolutně spokojený.Když potřebuiu jednou za čas vymněnit topné těleso, tak zatím nebyl problém a snad ani nebude do budoucna. Objevil jsem totiž firmu, která za přijatelnou cenu dokáže náhradní topná tělesa vyrobit. Co ale je ohromný problém, a stím bych potřeboval poradit, je tepelná izolace, která je na vnitřním oplechování tělesa. Za tu dobu provozu se už drolí a pomalu ztrácí svůj význam, protože je popraskaná a drolí se. Zatím jsem nikde neobjevil výrobce, nebo dodavatele, který by takovou izplaci byl schopný dodat. Předpokládám, že i ve stávajícíh sálavých přímotopech musí taková tepelná izolace být zabudovaná, protže jinak by se vnější kryt zahříval od akumulačních cihel na nebezpečnou teplotu a provoz takového výrobku by byl určitě do bytů nevhodný. Poraďte prosím, kde takovou izolaci sehnat, anebo jakým vhodným materiálem jí lze nahradit. Za radu, popřípadě nějaké odborné doporučení, předem děkuji.i
----------------------------------------
Marcel Palát, Nymburk, 728062279

David Bláha

2017-05-25 09:39:07
Dobrý den pane Paláte,
obávám se, že si pletete sálání a akumulaci, to je potřeba rozkrýt, abychom nemátli čtenáře této diskuze. Píšete, že jste nainstaloval sálavé přímotopy od výrobce Promet. Dle obrázků na internetu vidím konstrukci, která sálavé teplo ve smyslu našich "sálavých přímotopů" produkovat nemůže. Pokud, jak uvádíte, obsahuje cihly, jedná se o akumulační přímotop, to je ale něco úplně jiného a také se to jinak chová. Naše sálavé přímotopy akumulaci a tedy ani cihly nemají, jsou uzpůsobeny pro produkci vysokého podílu sálavého tepla a tepelnou izolaci, která by se mohla rozpadnout vůbec nepotřebují. Přikládám odkaz na jiné místo této diskuze, kde jsou vysvětleny pojmy sálání a akumulace v přímotopech.
» http://www.primotopy.eu/primotopy/forum.php?p=topicsMore&iTopic=114 ----------------------------------------
s pozdravem David Bláha

Marcel Palát

2017-06-28 09:55:59
Dobrý den. Za prvé se omlouvám za pozdní reakci na Vaší odpověď, takže děkuji :-), a za druhé se omlouvám za výraz "sálavý přímotop". To jsem opravdu poplet.
----------------------------------------
Marcel Palát, Nymburk, 728062279
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis