Salavy Prímotop do nehospodarneho bytu s vysokými stropi?


Salavy Prímotop do nehospodarneho bytu s vysokými stropi? - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Salavy Prímotop do nehospodarneho bytu s vysokými stropi?

Ján

2017-09-06 22:09:47
Dobrý den,bydlime v starém nájemnem byte s vysokými stropy, Topení je zaišteno Kondenzačním kotlem ktery vytápi byt s velkými stratami a navzdory tomu je pocitova teplota od zemne hodne nižši jelikoš bydlime na prizemi..Zvažuji proto Sálave primotopy ,nejedná semi ani o finančnou usporu ,tedy nevim jestli toho tenhle system je energitycky mene narocny ale o celkovou tepelnou pohodu. Zaroven by mne zajimalo jak by slo zapojit tyto telesa? muze se udelat se zastrcky uzavrena pripojovaci krabice? Utahne to elektricky obvod? Mam si zajistit elektrikare?

Dekuji za odpoved Jan
----------------------------------------
Jan.

David Bláha

2017-09-07 12:38:24
Dobrý den,
ano, sálavý přímotop by komfort vylepšil, protože by neuteklo ke stropu tolik tepla produkovaného teplovodními radiátory ve formě konvekce.
Ještě lepších výsledků byste v případě vysokých stropů dosáhl se stropními sálavými (infračervenými) panely. Sálavé teplo emitované shora dolů zvedne povrchovou teplotu podlahy i stěn a vnímaný komfort se dramaticky zlepší.
Pokud chcete elektrickým topením topit a ne jen příležitostně přitápět, potřebujete tzv. přímotopný tarif, aby to dávalo ekonomický smysl. Pak je normou a podmínkami dodavatele energie jasně definováno, jak mají být spotřebiče zapojeny a provozovány.
Začněte stanovením potřebného příkonu/výkonu topidel, podle toho s elektrikářem proberte hodnotu hlavního jističe a možnost jeho navýšení pokud to bude potřeba, stav elektroinstalace atd.
Více o připojení spotřebičů za přiloženým odkazem.
» http://www.primotopy.eu/radce-faq-a100#jak_pripojit_primotopy_a_topne_panely ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis