Jaký zdroj vytápění vybrat


Jaký zdroj vytápění vybrat - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Jaký zdroj vytápění vybrat

Marie Pavelková

2018-03-08 14:26:46
Dobrý den, rádi bychom v našem domku (slouží pro rekreační účely) zřídili spolehlivé, úsporné elektrické vytápění. Doposud jsme využívali klasické přímotopy, které jsou již zastaralé, hlučné a jejich provoz je dosti drahý. Objevili jsme vaše stránky a rádi bychom Vás poprosili o pomoc a nezávaznou poptávku, jaké přímotopy vybrat do jednotlivých místností a zpracovat nezávaznou kalkulaci. Domek se nachází v obci ve Středočeském kraji s nadm. výška 580m/n.m. Zdi jsou z CDM - nezateplené a straší dřevěná okna. Obývací pokoj -( š x d x v) 2,7 m x 6,5 m x 2,34 m kuchyně - ( š x d x v) 2,5 m x 4 m x 2,34 m - propojená s obývacím pokojem - zde se ještě prostor vytápí litinovým krbem a kachlovými kamny v prostoru kuchyně. Chodba se schodištěm - ( š x d x v) 3 m x 4 m x 5,60 m 2 podkrovní místnosti o rozměrech cca 12m2, oba mají 1/2 zkosené stropy koupelna - cca 9m2 - zatím topný žebříček - nedostačující záchod cca 1,2 m2 a chodba vedoucí ke koupelně a k záchodu - ( š x d x v) 1,2 m x 4 m x 2,34m. Rdi bychom topení regulovali na dálku přes mobilní telefon. Mnohokrát Vám děkuji a přeji pěkný den.
----------------------------------------
M.Pavelková

David Bláha

2018-03-09 08:16:42
Dobrý den paní Pavelková,
asi před sedmi měsíci jsem vám na jiném místě této diskuze reagoval na prakticky stejný dotaz, myslím že dát si to celé znovu není nutné. Rádi vám zpracujeme nabídku, přikládám odkaz co je třeba zaslat emailem.
S pozdravem
» http://www.primotopy.eu/chcete-zpracovat-nabidku-a81 ----------------------------------------
David Bláha

Petr Fuchs

2019-01-31 14:30:16
Dobrý den

Jaké el. vytápění by jste mi doporučili pro místnost ložnice 55 m3. Jedná se o starý činžovní dům se špaletovými okny. Místnost je vytápěna pouze v zimě a to na teplotu cca 19 C.

Děkuji
----------------------------------------
Fuchs

David Bláha

2019-02-01 10:49:21
Dobrý den pane Fuchsi,
abychom mohli nabídnout každému zákazníkovi topení podle jeho požadavků, je náš sortiment široký. Pro někoho je nejdůležitější pořizovací cena, pro jiného úsporný provoz, další chce krásu a moderní design, různé jsou možnosti prostorové, někde je limitující elektroinstalace, jinde zase způsob regulace. Kdybychom měli jedno univerzální topidlo, které je nejlepší pro každého, bylo to bylo by to jednoduché, ale nefungovalo by to.

Systémově lze základní možnosti elektrického přímotopného vytápění rozdělit na:
- klasické přímotopné konvektory: regulace integrovaná
- sálavé přímotopy: regulace integrovaná
- topné (infra) panely na stěnu: regulace externí (různá provedení, široké cenové rozpětí)
- topné (infra) panely na strop: regulace externí (různá provedení, široké cenové rozpětí)

Na vaši obecnou otázku nemohu odpovědět jednoznačně. Kontaktujte nás prosím emailem nebo telefonicky, potřebujeme o vašich představách vědět více.
S pozdravem
----------------------------------------
David Bláha

Sabina Shorná

2021-10-12 20:06:34
Dobrý den, poprosila bych o radu ...máme starší hotel. Centrální topení nevytápí všechny pokoje stejně a někdy si hosté na rohových pokojích přejí přitopit. Mohl byste mi doporučit nějaký přenosný přímotop, který nemá velkou spotřebu. Pokoje jsou velké cca 25 metrů čtverečních a přímotop slouží jen na přitopení třeba z 19-ti stupňů na 21 stupňů. Děkuji za Vaši odpověď.
----------------------------------------
Sabina Shorná

David Bláha

2021-10-13 15:42:09
Dobrý den Sabino,
doporučuji sálavý přímotop + nožičky. Vznikne tak přenosné topidlo (opatřené z výroby připojovacím kabelem s vidlicí) se slušným komfortem a rozumnou spotřebou, které lze jednoduše regulovat manuálním nastavením teploty na displeji integrovaného termostatu. I pro přitápění si tak lze užít výhod "opravdového" kvalitního přímotopu, určeného pro trvalé vytápění.

Toto řešení je úspornější a komfortnější než známé přímotopné "přitápědlo za osm stovek s vrtulí", které víří vzduch, prach a má vysokou spotřebu energie.

Níže přikládám odkaz. Pozor, nožičky nejsou součástí balení, je třeba přiobjednat.
S pozdravem
» http://www.primotopy.eu/salave-primotopy-a115/ ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis