topení k udržování teploty


topení k udržování teploty - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

topení k udržování teploty

Slávek

2020-12-27 17:06:17
Dobrý den,

poradíte mi prosím jaké topidlo by bylo nejvhodnější do ložnice, k udržovaní teploty jen tak asi na 16°C? Event. i do chodby... WC...atd. Prostě nejúspornější topítko do prostor neobývaných trvale k udržovaní nižší teploty.

Raději vyšší pořizovací cena a pak úsporný provoz než naopak.

Děkuji za případnou odpověď. Slávek
----------------------------------------
Slávek

Slávek

2020-12-27 17:07:44
...ještě doplním, že se jedná o starý, špatně zateplený domek.
----------------------------------------
Slávek

David Bláha

2020-12-29 01:00:43
Dobrý den,
temperování na 16°C bych řešil konvektorem Ecoflex s integrovaným termostatem z naší nabídky. Chcete-li co nejúspornější provoz, pak doporučuji sálavý topný (infračervený) panel - umístění na strop.
» http://www.primotopy.eu/infracervene-topne-panely-a69/ ----------------------------------------
David Bláha

Slávek

2021-01-01 18:11:17
Dobrý den.Ano - určitě preferuji co nejúspornější provoz, jak píšete - protože mám starý domek s úniky tepla a dobré zateplení zde asi nikdy nezajistím. Poradíte mi prosím ještě jak asi výkonný topný infračervený panel - event. 2 - bych měl dát do této ložnice na temperování 16°C - místnosti cca 50 m3? V úvahu ale připadá jen umístění na stěny, protože strop je dřevěný.

Ano - preferuji nejúspornější provoz do budoucna na úkor pořizovacích nákladů. Mám malý domek - řeším vytápění jen asi 4 místností. Špatně zatepleno. Co kdybych v tomto případě řešil celé vytápění i obytných místností jen a pouze topnými infračervenými panely? Byla by to dle Vašeho názoru odborníka v tomto případě špatná volba?

Jestli tomu dobře rozumím - nejlepší volbou i do nezateplených bytů jsou asi v každém případě sálavé infračervené panely. Jsou ale - jednoduše řečeno - zatím dost drahé ve srovnání se sálavými přímotopy, o klasických konvektorech nemluvě - nízká pořizovací cena, ovšem drahý provoz. Mám pravdu? Nebo je zde ještě nějaká jiná výrazná nevýhoda sálavých infračervených panelů? Vytopí moc pomalu studenou místnost??? Jsou rozbitné? Sklo - keramika..... Nebo třeba větší riziko požáru... ..nebo nějaká údržba... ...kontroly... opravdu mi chybí zkušenosti.

Ano - preferoval bych bezpečné, bezúdržbové, tiché topení s úsporným provozem, kde bych se v případě dobře udělaných rozvodů elektřiny nemusel bát ani že vyhoříme. Náklady na pořízení v tuto chvíli až tak neřeším.

Zatím si myslím že tato kritéria nejlépe splňují sálavé infračervené panely. Proto děkuji za případné dovysvětlení a určitě něco vyberu. Přeji vše dobré do celého roku 2021. Slávek

----------------------------------------
Slávek

David Bláha

2021-01-03 13:11:17
Dobrý den Slávku,
sálavé infračervené panely jsou za předpokladu správného návrhu a přesné regulace výbornou volbou, i já osobně mám s nimi ty nejlepší zkušenosti.

Aby to ale nebylo úplně dokonalé, mají bytové topné panely na jednotku rozměru podstatně nižší výkon (otázka konstrukce a maximálních povrchových teplot), než přímotopy nebo sálavé přímotopy.
Vyplývá z toho, že u starých nezateplených domů budete panelů pro překonání tepelné ztráty potřebovat:
a) více než přímotopů (sálavých přímotopů)
b) zaberou vám o mnoho více místa
Z těchto dvou důvodů se vytápění starého nezatepleného domu pouze infrapanely může stát prostorovým a z důvodu vysoké celkové pořizovací ceny i finančním nesmyslem. Vše je ale otázka tepelných ztrát, stavební konstrukce, možnosti umístění ... a návratnosti investice.
A v takovém případě může být vhodnějším řešením povolat do služby sálavé přímotopy - "křížence" přímotopu s infračerveným panelem - v malých rozměrech vysoký výkon s velkým sálavým podílem.

Tento vztah je na této diskuzi, v našich textech na webu primotopy.eu i v našich videích mnohokrát popsán. Konkrétní výrobek či řešení vám Rádi poradíme v pracovní době na telefonu nebo emailu.
----------------------------------------
David Bláha

Slávek

2021-01-03 18:59:15
Dobrý den.

Ano - tak nějak jsem o tom přemýšlel i já.

Zkombinoval bych sálavé přímotopy se sálavými panely. Abych to mohl trochu promyslet než bych se ozval třeba telefonicky s něčím konkrétnějším - nespěchám - prosil bych ještě o odpověď na tyto dvě otázky:

1/ Volil bych to levnější , třeba:

https://www.primotopy.eu/ecosun-basic-stropni-i-nastenne-a141/a otázka druhá:
2/ Centrální jednotku k ovládání určitě ne, řešil bych to termostaty, třeba jeden do každé místnosti, to už by se nějak vymyslelo, ale - tam je nějaká podmínka na typ termostatu???? Nějaký levnější zásuvkový by být nemohl?

https://www.primotopy.eu/zasuvkove-termostaty-a165/

Děkuji za odpověď a pak bych to promyslel a zvážil a spočítal a .... ...připravil vše potřebné v instalaci i papírování s ČEZem, který má mj. podmínku 40% příkonu hlavního jističe, což by u mě znamenalo skoro 9 kW topení celkem.

Přeji vše dobré.

----------------------------------------
Slávek

David Bláha

2021-01-04 12:30:12
Dobrý den,
sálavé panely řady Basic patří mezi nejprodávanější.
Zásuvkový termostat je řešením tak do koupelny, nebo na přitápění. V ceně zásuvkového termostatu u nás koupíte i kvalitní prostorový "drátový" termostat do krabičky KU ve zdi a ten bych také doporučil.
Dobrá zpráva je, že se do celkového příkonu elektrických přímotopných topidel pro "vypapírování" přímotopné sazby počítají i elektrické ohřívače TUV (boiler) a to je hned kolem 2kW.
----------------------------------------
David Bláha

Slávek

2021-01-10 18:39:59
Dobrý den. Než udělám rozvody elektřiny a to vše k tomu, chvíli to potrvá, tak myslím, že to bude asi v klidu připravené na příští topnou sezónu. Děkuji za všechny odpovědi a budu o tom muset ještě moc přemýšlet co a kam a jak. Mějte se dobře.
----------------------------------------
Slávek
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis