CO KDYŽ NEBUDE PLYN NEBO BUDE NESMYSLNĚ DRAHÝ


CO KDYŽ NEBUDE PLYN NEBO BUDE NESMYSLNĚ DRAHÝ - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

CO KDYŽ NEBUDE PLYN NEBO BUDE NESMYSLNĚ DRAHÝ

technik

2022-08-04 15:16:37
Snažil jsem se poradit kamarádovi a napadlo mě, že by to bylo možná dobrý i pro Vás.


Ahoj,
ptal jsi se, jestli se máš nějak připravit na zimu, když topíš plynem a jestli to dokážeme nějak rychle vyřešit, když ho zastavěj nebo bude nesmyslně drahý.
Já doma plynem netopím, mám elektrickou podlahovku. Neohrožuje mě, když plyn nebude, ale cena elektriky mi po konci fixace naběhne na astronomický čísla. Proto, asi jako všichni, uvažuju jak to řešit.
Nakonec to máme oba podobný.

Já mám v obýváku litinová krbová kamna, tak počítám s tím, že v nich budu topit co mi síly stačí. Připravil jsem si dřevo na zimu, něco tvrdý, něco měkký na roztopení, 4 kubíky snad stačí.
I když to ráno nechám bejt a zatopím až přijedu z práce, v obýváku a kuchyni bude fajn a trocha nepohodlí, než se to ohřeje mi nevadí.
Když nemáš kamna, tak se zamysli, jestli bys nedal dohromady ten komín a rychle nějaký kup. Pokud to řešit nebudeš, na obývák 20m2 ti bude skvěle fungovat i sálavý přímotop ECOFLEX Solius II s výkonem 2000W a kup to i s nožičkama, ať si můžeš naladit jeho polohu, aby ti sálal tam, kde teplo budeš potřebovat. Termostat to má přímo na sobě a dá se i v čase naprogramovat, aby netopil v pracovní dny zbytečně, nastavil bych tam přes den 18°C, míň mi přijde blbý, už protože pak se na stěnách ráda sráží vlhkost (rosný bod) a celý to jde do háje a to nechceme. Tyhle přímotopy jsou super. Polovina tepla jde směrem před topidlo tím sáláním a to je proti obyčejným úplně jiný pocit a jde s tím pracovat jako se zónovým topidlem a má i dostatečný výkon v malé velikosti. To nikdo jiný nemá.
https://www.primotopy.eu/solius-ii-20-salavy-primotop-2000w-p580/
https://www.primotopy.eu/nozky-pro-primotopy-solius-ii-ocelove/

Horší je to s ložnicí a dětským pokojem. Tam teplo z kamen nedostanu. V ložnici budu topit určitě míň, než jsem byl zvyklý. 22°C tam už nebude, stáhnu to na 18°C. Je to starej barák a bojím se, aby mi tam nezačali hnít zdi a nezasmrádlo to celý. Počítám, že dohlídnu na větrání. Rychle a intenzivně vyvětrám ráno i večer. Přes noc se vydýchá spousty vlhkosti a CO2 a to musí pryč, ale už se nesmí stát, že bude celý den v zimě otevřený okno na ventilačku.
Dokonce uvažuju, že k alarmu přidám bezdrátová čidla otevření oken a pokud bude otevřené dlouho vyhlásím alarm 😊.
Do ložnice bych nad manželskou postel dal topný panel 300W, ne nad hlavu, aby mě to negrilovalo, ale příjemně nad nohy. Protože řešíme nouzovku, tak byl to dal jen na vypínač a zapínal podle potřeby večer. Postel se s ním pěkně předehřeje, pomůže i vyhnat vlhkost, aby nezasmrádla. Kdyby ti to připadalo málo, dal bych třeba i dodatečně ještě jeden a pouštěl jen při větších mrazech.
Jasně, že by šel dát rovnou výkonnější, ale pak už nebude možný pustit třeba jen jeden 300W a pak dva celkem 600W a musel bys řešit nějakou regulaci s termostatem a pro ten zónový ohřev bychom se s tím fakt prali, jak to vymyslet, aby to bylo nóbl. Kdyby ti to nevyhovovalo, můžeme nakonec osadit bezdrátový termostat a někam ho 1,5m pod panel dát.
Takže doporučím:
1-2x https://www.primotopy.eu/ecosun-300-u-plus-infrapanely-nizkoteplotni-p418/
Pokud bys chtěl něco ještě zajímavějšího, máme zrcadla 300W, no domluv se s manželkou 😊:
ECOSUN 300 GS Mirror, sálavý skleněný panel 300 W

Dětský pokoj bych rovnou osadil topným palem 600W a dal kousek od postele někam před psací stůl, aby kraj panelu byl nad hlavou sedící osoby. K tomu bych dal bezdrátový termostat a ten bych postavil na stůl.
https://www.primotopy.eu/ecosun-600-u-plus-infrapanely-nizkoteplotni-p419/
https://www.primotopy.eu/bezdratovy-regulacni-set-watts-ws-1-p340/

Koupelnu bych zatím neřešil, tam je důležitý, aby byla teplá voda a šup do sprchy a vyvětrat. Máš tam hned vedle pokoj, tak v koupelně mrznout nebude a obklady, když chytnou nějakou plísničku, jednoduše se omyjí a je klid.
Je teď dobrá doba to pořešit. Celkově to nevyjde na nějaký velký prachy a budeš mít jistotu, že to máš doma. U těch panelů se nebojím, že by nebyly, ale od září budou nový ceny. Ty sálavý přímotopy se vyrábí ve Francii, už na jaře byla poptávka větší, než co přijíždělo. Jak začne sezóna, tak to může být krize, protože k nám do ČR to třeba vůbec nepustí. Vždycky dávali přednost západní Evropě.
» http://www.primotopy.eu/solius-ii-20-salavy-primotop-2000w-p580/ ----------------------------------------
technik
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis