správné umístění sálavého konvektoru


správné umístění sálavého konvektoru - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

správné umístění sálavého konvektoru

Frydrych

2009-07-30 14:07:05
Dobrý den,

můžete mně prosím poradit, kde správně umístit doplňkový zdroj tepla v koupelně, když bych chtěl použít sálavý konvektor Aixance 750W?
Stávající vytápění je dvěmi žebříky (jeden radiátorový na teplou vodu a druhý kombinovaný elektrický) a zejména v chladných měsících nedokážou teplotu v koupelně dostat nad 19 stupňů. Velikost koupelny je cca 3,5m x 2m x 2,6m strop, vybavení je vana, sprchový kout i umyvadlo.
V jednom dotazu uvádíte, že Aixance předává část tepla sáláním a část konvekcí. Pokud je typ sálání podobný infrazářičům, tak by nejlepší umístění mělo být u stropu s nasměrováním dolů na předměty, nebo je to u tohoto typu jinak??? Mám obavu, pokud umístím tento konvektor klasicky na stěnu k podlaze, že výsledek nebude optimální a funkčí bude vlastně jen část předávání tepla pohybem vzduchu.
Nebo by byl v tomto případě vhodnější klasický přímotop?
----------------------------------------
Frydrych

Ladislav Zevel

2009-08-24 11:18:54
Dobrý den,
aixance předává cca 50% tepla sálání a 50% konvekcí. Tento vyvážený poměr sálání a konvekce z tohoto topidla není přímo srovnatelný s halogenovými infrazářiči, které skutečně "perou" možná až nepříjemné sálání v odlišných vlnových délkách infračerveného záření. Aby se efektivně využila složka konvekce, musí být umístněn jako běžné topidlo na stěně v dolní části. Ze skušeností vímě, že se jedná o velmi příjemný zdorj tepla a s tímto umístněním je přímotop nejúčinější.
Je to pro Vás vhodný zdroj, oproti klasickému přímotopu o dost lepší.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

štefan

2013-05-01 08:40:02
do jaké výšky můžu dát sálavý konvektor v místnosti?
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis