jaké topení?


jaké topení? - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

jaké topení?

Ivana P.

2009-08-16 21:12:12
Dobrý den, chtěla bych vytápět pokoj v nezatepleném starém rodinném domku elektricky, je lepší sálavý přímotop nebo topení z přírodního kamene? Jde mi především o spotřebu a tepelné výhody.
Děkuji
----------------------------------------
Pin

Ladislav Zevel

2009-08-24 11:26:47
Dobrý den,
každý zdroj tepla má něco do sebe. Jako nejdůležitější parametr jsou skutečné tepelné nároky na výkon. S přímotopy aixance dosáhnete vyššího výkonu a s menším topidlem za přijatelnější cenu. Sálavý přímotop má ovšem větší služku předávání tepla konvekcí oproti topným panelům, kdy topné panely májí pocitově příjemnější typ tepla. Ještě bych to zvážil v okamžiku kdy budete vědět jaký výkon je potřeba instalovat. Mužete zavolat a probereme to.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Dana

2012-01-10 11:43:19
Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké topení ve staré chalupě (smíšené zdivo). Máme jedna krbová kamna a jedná se nám pouze o udržování teploty v zimě, aby v chalupě nezamrzla voda. Jezdíme jen na víkendy.
----------------------------------------
Dana

David Bláha

2012-01-11 12:06:00
Dobrý den Dano,
pokud se jedna pouze o temperování vzduchu v nepřítomnosti, postačí klasický konvektor základní řady Atlantic, viz. odkaz. Termostat přímotopu je přímo vybaven funkcí nezámrzná teplota.
» https://www.primotopy.eu/0,65,Atlantic.html ----------------------------------------
David Bláha

Petr P.

2012-01-15 23:35:25
Dobrý den,
právě se pouštím do rekonstrukce bytu, kde topení budu řešit el. přímotopy. Jedná se o suterénní byt 2+kk ve starším zděném bytové domě na Praze - Nuslích. Byt má následující dispozice: pokoj s kk = 14,5m2, 2. pokoj = 14,2m2, koupelna 3,9m2, WC = 1,5m2, komora = 1,5m2 a chodba = 6,4m2.
Potřebuji najít nejlepší typ topení (poměr výkon/cena/náklady na vytápění) do svého bytu.
Mockrát děkuji za radu,
Petr P.
----------------------------------------
Petr

David Bláha

2012-01-16 17:06:26
Dobrý den,
rozumným kompromisem jsou sálavé přímotopy Premier s integrovaným elektronickým termostatem. Se sálavými (infračervenými) topnými panely dosáhnete lepší ekonomiky provozu, cena pořízení bude ale podstatně vyšší. Vždy je něco za něco, je třeba si ujasnit priority. Obecně do starší zástavby s vyšším energetickým nárokem je vhodnější sálavý přímotop Ecoflex Premiér, a to díky poměru vysokého výkonu a dynamiky soustředěnými v malých rozměrech a přesto vysokým podílem sálavé složky. Detailněji Vám rád poradím na telefonu, viz. kontakty.
» https://www.primotopy.eu/1,0,Kontakt.html ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis