Koupelna


Koupelna - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Koupelna

Martin

2009-09-20 22:43:02
Dobrý den,

řeším potřebu přitápění v koupelně ve starém domu. Je instalováno ústřední topení, ale v době kdy se ještě netopí je třeba nárazově temperovat pro koupání dětí (doba cca 15 min).

Co by jste prosím doporučil.

Díky za odpověď.

Ladislav Zevel

2009-09-23 08:55:32
Dobrý den,
doporučil bych topný panel viz odkaz nebo elektrický, případně kombinovaný topný žebřík.

S pozdravem
Ladislav Zevel
» https://www.primotopy.eu/0,58,Sklenene-salave-panely-GR.html

Hynek

2011-10-10 15:59:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký panel o jakém výkonu umístit nad vanu v koupelně na strop. Jedná se mi o mírné přitopení v prostou nad vanou, aby nebylo chladno na vyčnívající části těla z teplé vody. Váška stropu je cc 200 cm na vanou. Koupelna je jinak běžně vytopena cca na 23 st. Celsia.
Díky za odpověď.
----------------------------------------
Hynek

David Bláha

2011-10-11 11:06:07
Dobrý den Hynku,
nad vanou v tzv. zóně II může být instalován pouze spotřebič s krytím IP44 a to v min. výšce 2,25 m od země. Vhodný je proto např sálavý infračervený panel Emitherm 700, viz. přiložený odkaz.
» https://www.primotopy.eu/Infrapanel-EMITHERM-700W-bily,219.html ----------------------------------------
David Bláha

Jan Macík

2012-02-23 11:36:47
Dobrý den,
Máme malou panelákovou koupelnu 1,6x1,8 a potřeboval bych nějaký zdroj tepla na krátkodobé vytopení při koupání a poté aby koupelna lépe vyschla. Je vhodné použít infrapanel do koupelny kde by byl jako jediný tepla? Případně jaký by jste mi doporučili a jaký by měl mít výkon. U infrapanelů jsem se nedočetl za jak dlouho se ohřejí na plnou teplotu - jde mi o to abych nemusel infrapanel zapínat půl hodiny před mytím.

Děkuji za odpověď.
----------------------------------------
Jan Macík

David Bláha

2012-02-27 10:38:24
Dobrý den pane Macíku,
pro rychlé vytopení koupelny jednoznačně doporučuji panel Emitherm 700, viz. přiložený odkaz. Tento sálavý panel nemá žádnou akumulaci, proto má velmi rychlý start a účinek sálání pocítíte již po několika minutách. Na maximální provozní teplotu se ohřeje cca za 13 min. V přerušovaném topném režimu je důležitá dobrá dynamika s dostatečnou rezervou výkonu. Panel doporučuji regulovat prostorovým programovatelným termostatem.
» https://www.primotopy.eu/Infrapanel-EMITHERM-700W-bily,219.html ----------------------------------------
David Bláha

Jan Macík

2012-02-28 13:12:39
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Dle popisu u panelu je panel nástěnný (je i v sekci nástěnné), ale v návodu k obsluze je postup montáže i ve vodorovné poloze. Lze tento panel připevnit na strop a lze to doporučit, nebo je vhodnější jej připevnit na zeď?
Děkuji.
----------------------------------------
Jan Macík

David Bláha

2012-03-01 09:04:31
Dobrý den pane Macíku,
infračervený topný panel Emitherm 700 může být instalován i na stropě, balení ale neobsahuje stropní rám, jako u stropních sálavých panelů Ecosun 600U, 700U - je nutné ho dokoupit zvlášť. Byl bych rád, abyste si tentokrát vybral panel dle svých skutečných potřeb a našeho doporučení, abyste nám panel nemusel zase vracet zpátky jako Ecosun 300G, který je pro tuto aplikaci zjevně nedostatečný.
----------------------------------------
David Bláha

Nováková

2012-04-13 14:31:09
Dobrý den,
řeším problém vytápění v koupelně. Obyčejný el. žebřík mi koupelnu nevytopí (max. na usušení ručníků). Líbí se mi infratopení, ale nevím jaké by bylo ideální. Kouplna je asi 1,5x2,5 m velká. Také jsem se chtěla zeptat zda je možné připojit infrapanel do klasické zástrčky kterou nyní používám pro žebřík nebo ne....a pokud ne, tak co by bylo potřeba změnit. Moc děkuji
----------------------------------------
Nováková

David Bláha

2012-04-17 16:05:44
Dobrý den paní Nováková,
infrapanel jistě řešením pro koupelnu je, uvažujte o výkonu cca 700W, pro dobrou dynamiku. Možností, jaký typ panelu použít, je více a závisí to na Vaší finanční představě, dražší panely nejsou funkčně horší, ale jsou vyrobeny z drahých materiálů, např. ze skla. infračervený topný panel lze zapojit i do zásuvky, vidlice ale není součástí výrobku, také je třeba zvážit, jakým způsobem budete topný panel regulovat. Zavolejte mě, nebo některému z kolegů - rádi Vám poradíme.
----------------------------------------
David Bláha

A. Kašná

2013-11-27 15:49:20
Dobrý den,
prosím o navrhnutí řešení na vytápění koupelny. Uvažuji o nějakém topném panelu, a ideálně umístění na strop z důvodu nedostatku místa na stěnách. Dělají se i topné zářiče, které fungují zároveň i jako světlo v místnosti?
Popis koupelny: tvar je v podstatě do písmene L, velikost celé místnosti 5m2, místo kde je úmístěn sprchový kout a vana a umyvadlo je v rozmezí 3,5m2, to je místo, kde především očekávám teplo.
Jak jsem se již dočetla tady v diskuzích, zmiňujete externí termostat jako ovládání panelu, ten se tady dá dokoupit a jde nainstalovat pouze na ovládání jednoho konkrétního panelu?
Rekonstrujeme dům, takže napájecí kabel od stropního topidla bych chtěla již zabudovat do stropu aby nebyl vidět a tedy by byl panel stále zapojený v elektrice, nezpůsobí to stále topení? Jak komunikuje externí termostat s panelem? Nějak moderně nebo klasicky propojení kabelem?
Všude jinde budeme mít zajištěn jiný zdroj vytápění, místnost je urostřed domu a pouze jedna strana je obvodová s oknem do dvora, zbylé stěny jsou navazující místnosti, kde se bude topit stabilně. Do koupelny tedy potřebuji něco, co zapnu když se budu chtít koupat či sprchovat a bude mi to rychle topit, zároveň bude odpovídat výkon metrům místnosti.

Děkuji za Váš čas a odpověď

A. Kašná

David Bláha

2013-11-28 15:09:20
Dobrý den,
- žhavé topné těleso halogenového zářiče sice produkuje jakýsi přísvit, jako osvětlení místnosti použitelné není a halogenový zářič samotný jako trvalý zdroj tepla v koupelně nedoporučuji, právě pro vysokou teplotu odhalené topné "trubice"
- na strop je vhodný sálavý topný panel Ecosun 600G (sklo) nebo Ecosun 700 U
- o tepelné ztrátě koupelny mohu jen spekulovat, 600W by mělo stačit
- panel topí jen tehdy, když k tomu externí regulace (jedno jestli drátová nebo bezdrátová) na základě nastavené teploty dá pokyn
- výběr typu regulace závisí na Vaší představě o fukčnosti zařízení a možnostech zapojení, objednat můžete - viz. odkaz
Kontaktujte mě, pokud budete mít doplňující otázky na tel. 602174567, detaily a možnosti Vám rád sdělím.
» https://www.primotopy.eu/regulace-a70 ----------------------------------------
David Bláha

J. Valentík

2014-09-15 13:20:36
Dobrý den, jaký panel do koupelny? Rozměry koupelny: 2x2 m (šířka x délka), 3m výšky. Starý dům (předpoklad vyšší tepelné ztráty), panel na strop (na stěně není vhodné místo, zřejmě řetízky - doporučte prosím výšku umístění -2,25m?), lze na panel instalovat vypínač - např."šňůrkový", tak abych na něj ze země dosáhl? Termostat nechci - nepotřebuji, jde o topení pouze v době používání koupelny (s nezbytným předstihem pro náběh tepelného komfortu). Nejde o estetiku, ale o rychlý tepelný komfort. Jde o kvalitu, rychlost a případně rozumnou cenu vytápění, ne o ohromování sousedů posledním hitem designu. Za odbornou radu děkuji.
----------------------------------------
J.V.

David Bláha

2014-09-17 11:43:31
Dobrýden pane Valentíku,
vše jsme si jiz řekli po telefonu, takže jen stručně pro ostatní účastníky:
Požadavkům vyhovuje a Vám se zamlouvá stropní topný panel Ecosun 700U, instalace do výšky zhruba 2,7-3 m.
Provozování topného panelu bez termostatu je možné, samozřejmě se tím připravíte o možnost udržovat stálou teplotní úroveň a když panel zapomenete vypnout, bude topit pořád naplno a vytahovat Vám zbytečně peníze z kapsy.
Provedení vypínače by mělo být především v souladu s legislativou, tj. splňovat bezpečnostní krytí IP v závislosti na umístění v daném prostoru. Oprávněný elektrikář, který Vám bude zapojení provádět, Vás v tomto smyslu jistě odkáže do správných mezí.
----------------------------------------
David Bláha

Čihák

2014-10-29 16:09:57
Dobrý den. Budu kompletně rekonstruovat koupelnu 2x3m. Hlavním vytápěním je teplovodní radiátor. Na doplňkové přitápění (nebo vytopení z jara či na podzim) je lepší použít podlahové topení nebo topný panel na zeď? A proč? Děkuji za radu.
----------------------------------------
Čihák

Jiří Pluhař

2014-10-29 19:01:42
Dobrý den.Řeším vytápění toalety o rozměrech 0,8mx1,5m výška 2,25m.Jedná se o starší dům bez zateplení.Vzhledem k nedostatku místa uvažuji o stropním panelu ECOSUN 300 U.Je tento dostačující,nebo byste doporučil jiné možnost vytápěníi?
Děkuji
----------------------------------------
Jiří Pluhař

David Bláha

2014-10-30 17:04:38
Dobrý den pane Pluhaři,
výkon 300W považuji ve Vašem případě za dostatečný. Nezapomeňte na vhodnou regulaci, sálavé panely ji nemají integrovanou tak jako přímotopy.
----------------------------------------
David Bláha

David Bláha

2014-10-30 17:10:55
Dobrý den pane Riháku,
já osobně bych si podlahové topení v koupelně nenechal ujít. Přikládám odkaz na typickou skladbu podlahového topení v koupelně s požadavkem na rychlý náhřev a tedy ekonomický provoz i při nárazovém používání. Jedná se o naše stránky se specializací na elektrické podlahové topení.
» http://www.podlahove-topeni.eu/ukazkovy-dum-a30#topna_rohoz_pod_dlazbu_s_izolaci ----------------------------------------
David Bláha

Ħihák

2014-10-31 09:43:58
Dobrý den,
děkuji za radu. Bohužel nemám izolovanou podlahu v koupelně a ani po novu to nebude stavebně možné (naštěstí dole je druhá koupelna a ne rovnou podloží). Není to moc špatné z hlediska podlahového topení?
----------------------------------------
Ħihák

David Bláha

2014-10-31 16:13:15
Dobrý den pane Riháku,
úplně tomu teď nerozumím, poslal jsem Vám odkaz na skladbu podlahy, která dodatečnou izolaci v síle 6 nebo 10 mm řeší. Navrhuji, abychom se spojili telefonicky a možnosti probereme.
» https://www.primotopy.eu/kontakty-a58 ----------------------------------------
David Bláha

Helena Sasová

2014-12-22 00:05:40
Prosím o radu, potřebuju řešit topení v poloroubené chalupě, konkrétně v koupelně, trvale obývané. Dosud jsme tam (jako ve všech místnostech) měli klasický přímotop (cca 20 let). Nyní přestal fungovat a potřebuju tedy přídit nový. V nabídce máte ty samé, které máme, jen trochu vylepšené, ale nejsem si jistá, že je to dobrá volba. V koupelně bojujeme v nadměrnou vlhkostí, přesto, že je tam velké okno a často větráme (někdy i průvanem), a tak bych chtěla vědět, zda by nebylo lepší pořídit tam nějaký nový moderní způsob vytápění.

David Bláha

2014-12-23 16:21:10
Paní Sasová,
obyčejné přímotopy skutečně nejsou do koupelny dobrá volba. Přemýšlejte o sálavém přímotopu, poskytne Vám kýžený komfort i rozumnou spotřebu energie.
Za ideální "moderní" vytápění pro koupelnu považuji kombinaci podlahového topení a žebříku nebo topného panelu.

Pokud je vlhkost stavební konstrukce způsobena kondenzací vodní páry vlivem vzniku rosného bodu (prochladnutí a následné srážení vody), sálavý přímotop i podlahové topení mohou do jisté míry pomoci. Vzdušnou vlhkost neodstraní, nejsou to "aktivní" vysoušeče.
» http://www.podlahove-topeni.eu/ ----------------------------------------
David Bláha

Honza Zuzák

2015-03-30 20:26:37
Dobrý den,
řeším vytápění malé koupelny na chalupě a prosím o radu.
Koupelna je ouzká, do L, plocha něco přes 3m 2, výška stropu 2,25m, rohová místnost. Chalupu přibližně od prosince do března nevyužíváme, takže není potřeba vytápění v mrazech. V chatě jsou instalovány kachlová krbová kamna, které vytopí chalupu, ale potřebujeme zvýšit "pohodu" v koupelně. Vzhledem k dispozici koupelny by bylo ideální umístění infrapanelu na strop, připojení vidlicí přes zásuvkový termostat. Přemýšlel jsem o panelech ECO SUN 330K, 270K.
Děkuji za Váš čas, hezký den.
----------------------------------------
Honza

David Bláha

2015-03-31 11:43:38
Dobrý den pane Zuzáku,
instalaci infrapanelu ve výšce 2,25m bych normálně nedoporučil, ale myslím, že v koupelně rekreačního objektu bych se s tím mohl smířit :)
Spíše než o 270W uvažujte raději o 400W pro alespoň trochu rozumnou dynamiku.

S pozdravem
----------------------------------------
David Bláha

Petr Čihák

2015-10-16 17:12:45
Dobrý den,
zvažuji koupi sálavého infra panelu na zeď (na strop nelze). Bohužel mi to vychází vysoko ke stropu nebo velmi nízko - kousek nad podlahu. Která z těchto variant je lepší.
Dále mám dotaz, zda nevadí, když bude panel na zdi na výšku (delší rozměr svisle).
Děkuji, s pozdravem
----------------------------------------
Petr

David Bláha

2015-10-19 13:28:26
Dobrý den,
doporučuji raději k podlaze. Dodržte odstupové vzdálenosti uvedené v popisu výrobku, nebo v návodu k použití. Vertikální umístění u topného panelu není problém (u přímotopu ano :).
----------------------------------------
David Bláha

L.Kopáčková

2015-12-03 23:54:38
Dobrý den,
řešíme možnost nárazového přitopení na koupání v malé panelákové koupelně (3,5 m2). Rozhodli jsme se pro sálavý infra panel s instalací na stěnu. Je pro tento prostor a potřebu dostačující příkon 300W? Uvažovali jsme i kvůli rozměrům o panelu Ecosun 300E.

Děkuji
----------------------------------------
Kopáčková

David Bláha

2015-12-07 11:31:58
Dobrý den paní Kopáčková,
nárazové přitopení s požadavkem rychlého efektu vyžaduje vždy vyšší výkon. Bez podrobnějších informací považuji výkon 300W k tomuto účelu za nedostatečný. Záleží totiž na okolnostech - okolní teplotě vzduchu při startu topného panelu a také požadovaném efektu, tj. buď cílové teplotě vzduchu, nebo intenzitě sálání, pokud jde jen o okamžitý pocit tepla bez požadavku na konkrétní teplotu vzduchu.
----------------------------------------
David Bláha

Lukáš Lejtnar

2016-01-04 21:40:28
Dobrý den,
náš domek vytápíme pouze krbovými kamny s čímž nemáme problém, pouze přemýšlíme o doplňkovém vytápění koupelny a WC Koupelna má čtvercový půdorys o ploše 4m2 a přilehlé WC (dveře na WC jsou z koupelny) má obdélníkový půdorys o ploše 2m2. V koupelně bychom viděli jako vhodnější řešení infrapanel na zeď, na WC by mohl být jak na zdi, tak na stropě.
Zajímalo by mě, jestli je kvůli přívodu el. nutné zasahovat do zdi, nebo lze použít pouze zásuvku (na WC zásuvka není, je tam pouze krabička, ve které je připojené světlo a větrák s časovým spínačem. Je možné pro připojení infrapanelu použít i tuto krabičku?
Dále by mě zajímalo, jestli je nutný pro každou z těchto místností zvlášť panel, nebo jestli by stačil jeden pro obě místnosti (jestli má panel účinky i za roh).
Jaké je ovládání panelů v případě, že by bylo možno je připojit do zásuvky (krabičky)? Je nějaké ovládání přímo na panelu?
Děkuji za odpověď.
» http://lukaslejtnar@seznam.cz ----------------------------------------
Lukáš Lejtnar

David Bláha

2016-01-05 11:08:00
Dobrý den pane Lejtnare,
otázky možného zapojení a vedení elektroinstalace je vcelku zbytečné na dálku řešit, vše musí na místě posoudit a rozhodnout kvalifikovaný elektrikář a toho si také rozhodně pozvěte.

Každá místnost, kterou je potřeba vytápět potřebuje vlastní zdroj tepla, vytápění "přes dveře" nepovede k dobrému komfortu ani spotřebě energie.

Sálavé topné (infračervené) panely nemají integrovanou regulaci, je nutné je ovládat externím termostatem. V úvahu připadájí tyto možnosti:
1. tzv. zásuvkový temostat
2. klasický "drátový" termostat
3. bezdrátový termostat
Vše najdete v sekci regulace, přikládám odkaz. Podrobnosti Vám rád sdělím na telefonu.

» https://www.primotopy.eu/regulace-a70 ----------------------------------------
David Bláha

petra

2016-01-05 12:50:08
zdravím mam dotaz máme starší RD nezateplený z vepřovic tlouštka zdí 80cm neni zde žádné topení dum je 3+1.Jaké topeni použít na pokoj 5x5x2m(tj.25 metru čtverečních a 2m výška) pokoj 15x2x2 kuchyn 4x3x2 a pokoj 4x2x2 a zda je Vámi nabídnuté topení použít jako hlavní a pokud možno na zásuvku a je nutné dokoupit i termostaty?
» https://www.primotopy.eu ----------------------------------------
Petra jandová

David Bláha

2016-01-05 15:34:24
Dobrý den Petro,
ano, námi nabízené topné prvky jsou přímo určeny pro hlavní vytápění, vyjímkou jsou pouze některé přenosné typy topidel.
Externí regulace je nezbytností vždy, když nejsou topidla vybaveny regulací integrovanou, jako například sálavé a konvekční přímotopy.
Připojení vidlicí do zásuvky rozhodně není to pravé ořechové, viz. přiložený odkaz. Náš sortiment je široký a možností je hodně, záleží na prioritách a finančních možnostech. Doporučuji v sekci "Kontakty" navštívit link "Chcete zpracovat nabídku", zašlete nám emailem potřebné údaje - náš technik Vás bude kontaktovat a nabídne Vám řešení na základě Vaší představy o funkčnosti a ceně.
S pozdravem
» https://www.primotopy.eu/radce-faq-a100#jak_pripojit_primotopy_a_topne_panely ----------------------------------------
David Bláha

carlos

2021-04-07 16:23:40
Dobrý den, co byste mi doporučil jako přídavné topení do koupelny. Mám elektrické podlahové topení a nestačí to v mrazech. Aby to moc nežralo. Koupelna je asi 2x3,5 m.
----------------------------------------
carlos carlos

David Bláha

2021-04-08 14:25:23
Dobrý den,
vidím tu tyto možnosti:
1. je-li chybějící výkon velký a cena má být malá, doporučuji sálavý přímotop - výkonné topidlo s částečným podílem sálání a integrovaným programovatelným termostatem
2. chcete-li mít možnost sušit na doplňkovém topidle věci, můžete zvolit buď topný žebřík do koupelny (nízká cena - žádný podíl sálání) nebo komfortní a úsporný topný panel s doplňkovým madlem na sušení ručníků (vyšší cena - velká krása - vysoký sálavý podíl). Přikládám odkaz na webové stránky s informacemi o topení do koupelny a linky na jednotlivé kategorie produktů.

» http://www.primotopy.eu/topeni-do-koupelny-a148/ ----------------------------------------
David Bláha

Eva Krtilová

2023-11-15 07:12:30
Dobrý den,
chci se zeptat co byste mi doporučil mám malou koupelnu na stropě sádrokarton ale žádné odvětrání vždy necháme po použití koupelny otevřené dveře. Pokaždé když teď malujeme barva na některém místě vždy jakoby praskne a pak se odlupuje bylo mi řečeno že ten sádrokarton když už nepobere tu vlhkost tak tu barvu poškodí. Potřebovala bych nějaký malý stojací infrazářič do zásuvky nebo co byste mi doporučil abych se zbavila vlhkosti a abych moc nedoplácela za elektriku. Děkuji

David Bláha

2023-11-15 10:29:06
Dobrý den,
do neodvětrávané koupelny doporučuji instalovat ventilátorový odtah, pokud to není možné, tak pořiďte vysoušeč a pravidelně koupelnu zbavujte vhkosti. Infrazářič vlhkost neodstraňuje, pouze umožní lépe ji přemístit do vzduchu, ze kterého ji musíte větráním nebo vysoušením odebrat.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis