jak nahradit přímotopy AEG


jak nahradit přímotopy AEG - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

jak nahradit přímotopy AEG

Dan Nekonečný

2010-09-22 13:36:53
Dobrý den,
potřebuji poradit a popřípadě doporučit. Používáme v rodiném domě přímotopy AEG. Celkem nám vyhovují, jen teď máme malé dítě a zda se nám zápach z pálení prachu závadný. Chtěli bychom do ložnic použít nějakou alternativu. Tak bychom se chtěli zeptat na varianty, kde vzduch neprochází přímo přes topné spirály. Na vašich stránkách vidím mramorové desky - to by asi bylo řešení, ale ta cena je přeci jen mimo mé možnosti. Můžete doporučit ještě jinou levnější variantu?

Dále potřebujeme nárazově (na koupání) vyhřát koupelnu. Tam mám podlahové topení a topný žebřík. Ale podlaha místnost dostatečně nevyhřeje a trvá to dlouho. Žebřík je také spíše na sušení ručníků, než že koupelnu dostatečně vyhřál. Doporučíte mi nějaký nástěný panel (něco co nezabere místo) a dostatečně rychle a dobře místnost vyhřeje? Děkuji
----------------------------------------
Dan Nekonečný

David Bláha

2010-09-24 16:37:03
Dobrý den,
Pokud Vám vadí přepalování prachových částic – charakteristická vlastnost přímotopných konvektorů (nedivím se tomu), doporučím Vám některou z variant infračervených topných panelů. Tyto sálavé panely pracují na principu emise elektromagnetického vlnění, které se dopadem na povrchy a předměty přemění v teplo. Ohřívají tedy primárně povrchy, předměty a osoby, druhotně od nich pak vzduch. Dobré tepelné pohody se tak dosahuje při nižší teplotě vzduchu, toto vytápění je tedy energeticky méně náročné než klasické konvekční. Povrchová teplota panelů se pohybuje v rozmezí 60-110 st. Celsia. Odevzdávané sálání odpovídá přirozenému infračervenému sálání slunečního světla pod viditelnou oblastí, nepřepalují tedy vzduch na rozdíl od topných prvků s vysokoteplotními elementy (žhavé spirály v přímotopech, halogenové zářiče apod.). Na výběr máte několik výrobků. Vámi zmíněné mramorové panely MR - ty jsou samozřejmě ve vyšší cenové hladině, jedná se o masu přírodního kamene. Dále skleněné sálavé panely GR - stylová alternativa z 12 mm silného skla, velmi krásný a funkční výrobek. Dále zmíním sálavé panely Ecosun - nejlevnější, technicky však velmi účinná varianta infapanelu, jehož vzhled je zcela podřízený funkčnosti (hrubý povrch pro zvýšení emisivity) a nemusí vyhovovat každému. Poslední alternativou je sálavý přímotop Aixance - odevzdává cca 40% výkonu sáláním a odlišná konstrukce topného elementu s nižší teplotou vzduch také nepřepaluje.

Druhá část Vašeho dotazu – rychlé nárazové vyhřátí chladného prostoru koupelny - je častý požadavek. Protože krátkodobé zahřátí vzduchu v koupelně na vysokou teplotu potřebnou k dosažení dobré tepelné pohody by bylo příliš energeticky náročné, lze s úspěchem použít tzv. zónový ohřev. Předpokladem pro takovouto aplikaci je dostatečně výkonný sálavý (infračervený) topný panel, který několik minut po spuštění a po dosažení dostatečné povrchové teploty začne přímo „osálávat" elektromagnetickým vlněním osoby a povrchy ve svém okolí a dopřejí zůčastněným okamžitý intenzivní pocit tepla bez nutnosti vyhřát celou místnost na vysokou teplotu. Doporučuji tedy opět některý ze sálavých (infračervených) topných panelů (Ecosun/Emitherm nebo GR) s vhodným umístěním v dobrém „dohledu“ místa s požadovaným ohřevem.
----------------------------------------
David Bláha

Jana Lidaková

2018-01-13 16:54:13
Čím mohu nahradit přímotopy můj byt má 45 m3,nízké stropy a za rok protopím okolo 27000 kč..Sporák mám kombinovaný.
----------------------------------------
Lidáková Jana

David Bláha

2018-01-15 10:51:15
Dobrý den.
Možností je více. Obecně sálavými přímotopy nebo topnými panely. Protože máme k dispozici různé typy topidel s odlišnými vlastnostmi, doporučujeme konkrétní topidla podle toho, jaké funkčnosti chce uživatel dosáhnout. Pro další doporučení budeme potřebovat informace o stavební konstrukci, zamýšlené regulaci, finanční představě ...

----------------------------------------
David Bláha

Radek Grajcar

2021-03-01 19:45:47
Dobrý den,
máme 2 patrový domek ,který vytápíme přímotopy AEG ,nízký tarif trvá 20 hodin a vysoký 4 hodiny. Byt se tak ochladí a je tu zima. Proto jsme se rozhodli s manželkou pro výměnu topení . Nevím zda keramické přímotopy udrží teplo během nízkého tarifu který trvá 4x1hodinu.
----------------------------------------
Radek Grajcar

David Bláha

2021-03-02 13:56:08
Dobrý den Radku,
bohužel nevím, co si představujete pod pojmem keramické přímotopy. Ptáte-li se na akumulaci v přímotopných topidlech, přikládám odkaz na článek, další informace v našem Videorádci.
Efekt ochlazení při hodinovém vypnutí NT se v nezatepleném domě vždy projeví, částečně eliminovat jej můžete topnými tělesy se sálavým podílem - sálavé přímotopy, sálavé topné (infra) panely.
» http://www.primotopy.eu/radce-faq-a100/#akumulacni_primotopy ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis