Výběr vhodného vytápění


Výběr vhodného vytápění - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Výběr vhodného vytápění

Milan

2010-11-15 16:35:52
Prosím poraďte s výberem vhodného vytápění (drát, rohož, přímotop atd.).
Podlahová plocha cca 2*65 metrů.
Jsem zatím ve stádiu rekonstrukce - hrubá stavba.
Co použít do obývacího pokoje a kuchyně - plovoucí podlaha
co do koupelen a chodby - dlažba
co do ložnic - plovoucí podlaha.
----------------------------------------
milan

David Bláha

2010-11-19 15:48:39
Dobrý den,
obecně bych ve Vaší stavební fázi, kdy ještě máte možnost volby, doporučil podlahové topení, je to komfortní velkplošný nízkoteplotní systém s dobrou tepelnou pohodou a nižšími energetickými nároky. Problematice elektrického podlahového topení se detailně věnuje náš specializovaný web, odkaz příkládám níže.
S pozdravem
David Bláha
» http://www.podlahove-topeni.eu

Honza

2010-11-20 23:44:13
Dobrý den, prosím o radu : Potřebuji vytopit malou, ale opravdu malou dřevěnou chatičku 20m2, úplně nová stavěná z dvojitých dřevěných palubek 2cm a zateplená 10cm vatou kompletně, podlaha polystyren + 2x dvojitá okna 1mx1m a 0,6mx0,6m, uvnitř koupelna s WC 4m2, ložnička 8m2 a kuchyňka s předsíní 6m2. Rozhoduji mezi ECOFLEX EL 500,a nebo ECOSUN 270K, ale protože tomu nerozumím raději se nejdřív ptám odborníka ? Mnohokrát děkuji za odpověď a ještě na závěr upřesním že obývaná chatka bude jen o víkendu, ve všední dny budu jen udržovat teplotu okolo 5stupnů nad nulou, Honza.

Ladislav Zevel

2010-11-26 14:46:49
Dobrý den,
nechcete-li jen udržovat nezámrznou teplotu, musíte pořídit přímotopy nebo sálavé panely s celkovým výkonem odhadem alespoň 2500W.
Protože bude chatka přes týden prochladlá, doporučuji pro rozumnou rychlost ohřevu počítat s výkonem 160W/m2.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Tereza Julinová

2010-11-29 15:01:28
Dobrý den, mám dotaz ohledně zvolení topného tělesa. Máme malý bar, jde o unibuňku, která není moc zateplená a je zde vcelku velký únik tepla. Dvoje vstupní dveře a stará okna. Dřívější majitel zde měl klasické přímotopy, které měly za následek vysoký odběr ekeltrické energie. My jsme pořídili malý pecek na plynovou bombu, která ovšem vytopí akorát přední část, barová část a zadní místnost na zboží je chladná a tam bych potřbovala alespoň jedno topidlo. Přemýšlela jsem o stropním infračerveném panelu, ale nevím, zda je to správná volba. Další alternativou by byl jednoduchý přímotop-bohužel tomu moc nerozumín a nerada bych pořídila nějakého velkého žrouta elektřiny-nevím, jakým parametrem se řídit.Zároveň je zde velice málo místa cca 5mx2m, takže ho nemám kde umístit tak, aby byl volně v prostoru. Mohli byste mi prosím poradit. V průměru zde topíme cca 8-10hodin denně. Moc děkuji S pozdravem
----------------------------------------
Tereza Julinová

Ladislav Zevel

2010-12-07 16:02:35
Dobrý den paní Julinová,
máte informace o tepelné ztrátě unibuňky? Jak je vysoký strop?

Doporučil bych stropní sálavé infrapanely ECOSUN 300U v dostatečném množství překračující 1,3 násobek tepelné ztráty buňky.

S pozdravem

----------------------------------------
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis