Elektrokotel? Přimotop? Salavy panel?


Elektrokotel? Přimotop? Salavy panel? - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Elektrokotel? Přimotop? Salavy panel?

Petr VAlda

2010-12-18 16:31:15
Dobry den, mam byt k pronajmu, jedna se o 1 mistnost, mala predsinka a WC a spcha, celkova ploch cca 30m2. drive zde byly 1x WAF, chci ale udelat celkovou rekonstrikcu a nove topeni a resim jake, plyn je nakladna rekonstrukce, vlozkovani kominu atd takze to asi ne, turbokotel v panelku taky nehrozi, a tak premejslim o el topeni. ale jde o t zda radeji vetsi investice do maleho elektrokotle a radiaotry, a neprimo ohrivany zasobnik na TUV, nebo klasicke obycejne primotopy a doo koupelny a WC podlahovku a zebrik, a nebo moderni salave panely? proadi nekdo co je nejvyhodnjes at co se tepelne pohody tyce tak prvoznich nakladu? porzvaci naklady neresim.

Ladislav Zevel

2011-01-04 12:13:59
Dobrý den,
pokud je to možné nainstalujte elektrické podlahové topení. Např. pod plovoucí podlahu nainstalujte topné fólie. Celoplošné podlahové topení bude jistě to nejlepší.

Elektrokotel ne! - umístnění, špatná regulace, trubky, ...

Přímotopy ne - pokud Vám nejde o nejnižší pořizovací cenu (kompromis jsou sálavé přímotopy AIXANCE PRO - dobrý výkon + sálavá složka)

Doporučuji skleněné sálavé panely s výkonem odpovídajícím tepelným ztrátám místnosti.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Jan Sysel

2013-03-18 10:03:11
Dobrý den,mám dilema jak vyřešit topení v koupelně která je ve starém baráku ,jestli mám udělat topnou rohož pod dlažbu -ale není pod ní izolace,nebo infrapanel čí sálavý přímotop.Jedná se o caa.40m3 klenba ,zdivo cihla kámen.
Prosím o Váš názor a případně další spolupráci.
Vaši odpověd mi můžete sdělit na Vašich stránkách.
Děkuji za rychlou odpověd
----------------------------------------
Sysel Jan

David Bláha

2013-03-19 09:40:42
Dobrý den,
pro koupelnu je nejrozumější v podstatě kombinace obojího. Doporučuji elektrické podlahové topení - topnou rohož pod dlažbu s izolací f-board 10 mm na temperování podlahy (odkaz na skladbu podlahy přikládám) + žebřík na sušení věcí a dotápění.

Pokud byste podlahové topení nedělal, pak tedy rozhodně sálavý zdroj tepla - vzhledem k energetickému nároku starého baráku zřejmě sálavý přímotop, který kombinuje výbornou dynamiku s velkým podílem sálání. Detaily můžeme probrat telefonicky.

S pozdravem
» http://www.podlahove-topeni.eu/ukazkovy-dum-a30#topna_rohoz_pod_dlazbu_s_izolaci ----------------------------------------
David Bláha

Roman Boršík

2018-06-12 10:15:34
Dobrý den, chtěl bych poradit, chystám se stavět dřevo stavbu cca 72m2 a nevím zda je výhodné si tam dát sálavé přímotopy a nebo elektrokotel. Předem děkuji za odpověď s pozdravem p. Boršík

David Bláha

2018-06-12 16:51:23
Dobrý den pane Boršíku,
posílám odkaz na náš článek, který by vám měl dilema "sálavé přímotopné topení vs. elektrokotel" rozlousknout:
» http://www.elektricke-topeni.cz/10,0,Elektrokotel-proc-ne.html ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis