elektrické vytápění obytné půdy


elektrické vytápění obytné půdy - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

elektrické vytápění obytné půdy

Martin Loveček

2011-04-10 21:07:03
Dobrý den, prosil bych radu na vytápění obytné půdy, jedná se o prostor cca 36m2 v zateplené půdě a s francouzským oknem 3,5m*1,6m s podezdívkou. Uvažuji o konvektoru (ech) pod okno a el podlahové vytápění pod plovoucí podlahu. Je úvaha správná? Jak velký výkonj/příkon je třeba kalkulovat? je možné získat tarif pro přímotopy?
V RD je jinak plynové topení
děkuji za radu
----------------------------------------
Martin Loveček

David Bláha

2011-04-11 12:32:26
Dobrý den, pokud má okno slušný celkový (rám+výplň) součinitel prostupu tepla U dejme tomu kolem 1,1, konvektor proti rosení pod oknem nebude pravděpodobně potřeba. Pod plovoucí podlahu se instalují topné fólie o maximální výkonu 80W/m2. Vynásobte si skutečnou topnou plochu (podlaha nesmí být nad topnou folií zastavěna) hodnotou 80W a dostanete celkový tepelný výkon. Zdali pokryje s rezervou tepelnou ztrátu Vašeho podkroví nevím, protože ji neznám. Níže přikládám odkaz na podmínky přidělení přímotopného 20ti hodinového tarifu D45d.
» http://www.podlahove-topeni.eu/obecne-informace-priprava-vyber-a20#Podminky_pro_prideleni_D45d ----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis