Prosím o radu


Prosím o radu - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Prosím o radu

Ilona M.

2012-10-22 17:31:43
Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu, čím vytápět menší obchůdek. V současné době, tam není topení vůbec žádné. Eletrika jen na běžné svícení a zásuvky. Původně jsem myslela na akumulační kamna, ale po přečtení několika článků, zvažuji přímotop. Krámek mám pronajatý a bojím se velké spotřeby a ceny za elektřinu... Děkuji za každou radu.
----------------------------------------
Ilona

David Bláha

2012-10-23 10:10:17
Dobrý den paní Ilono,
rád Vám poradím. Váš dotaz ale neobsahuje žádné informace o stavební konstrukci, plánovaném topném režimu, atd. Kontaktujte mě telefonicky nebo emailem, a na základě Vašich požadavků vybereme nejvhodnější elektrický přímotopný systém.
» https://www.primotopy.eu/1,0,Kontakt.html ----------------------------------------
David Bláha

LadislavChládek

2013-01-12 00:33:51
Mám dva dotazy.Jaká je zhruba úspora od prímotopu vyrobeného před 15 lety a nynějším sálavým přímotopem. A myslite si , že tento druh přímotopu je vhodný jako vytápení do panelového domu?Lze porovnat plyn,etážové vytápěni a váš navržený salavý přímotop
----------------------------------------
chládek

David Bláha

2013-01-14 14:24:45
Dobrý den pane Chládku,
z našich zkušeností, měření a zpětných odezev od zákazníků předpokládáme úsporu v průměru o 20-25% nižší než u klasického přímotopu-konvektoru. Záleží také na typu stavební konstrukce, topném režimu, výšce stropů apod. Každopádně typickými "příznaky" topení sálavým přímotopem v porovnání s obyčejným je rovnoměrnější rozložení teplot ve směru podlaha-strop, vyšší teplota okolních ploch a nižší potřebná teplota vzduchu.

Sálavé přímotopy mnoho panelových bytů již vytápějí, jsou tedy nepochybně vhodné i pro Vás.

Problematiku elektrického přímotopného topení i porovnání elektrického vytápění a jinými typy topení řešíme podrobně na našem webu Elektricke-topeni.cz, viz. přiložený odkaz.
» http://www.elektricke-topeni.cz/ ----------------------------------------
David Bláha

LadislavChládek

2013-01-14 21:13:25
Moc děkuji ale ještě jednu otázku jaka životnost je na sálavých přímotopů
----------------------------------------
chládekDěkuji

David Bláha

2013-01-15 16:47:06
Předpokládaná životnost v závislosti na dimenzaci a topném režimu je 10-20 let.
----------------------------------------
David Bláha

Helena Malá

2013-01-21 16:38:17
Mám dotaz: byl by vhodný Ekoflex Premier 1000 na dohřívání pokoje i stropu v kritickém místě, kde vede beton.prstenec a místo při -14st promrzá a potom při venkovním oteplení se tvoří plíseň.Mám funkcional.vilku z 38 roku, nezateplenou, ale s plast okny,vysunutýmí před fasádou 40 cm.
Nebo co jiného použít.Děkuji za odpověĬ.

David Bláha

2013-01-22 10:33:40
Dobrý den paní Malá,
místo, které prochládá je třeba zahřát - zvýšit jeho povrchovou teplotu a zabránit tak vzniku rosného bodu s následnou kondenzací vody a růstu plísní.

Nejvyšší podíl sálavé (infračervené) složky a tedy nejlepší schopnost přímého zahřívání povrchů a předmětů mají panely řady Ecosun/Emitherm, přikládám odkaz. Topný panel je třeba umístit tak, aby emise sálání co nejlépe "zasáhla" kritické místo. Výkon panelu se pak volí podle vzdálenosti a okolních podmínek.

» https://www.primotopy.eu/0,83,Infrapanely.html ----------------------------------------
David Bláha

Petr Böhm

2014-09-26 15:17:32
Dobrý den, chci vás požádat o radu. Mám přímotopné konvertory staršího typi ECOFLEX EL Taktik ET20 a na ovladači jsou dvě kolečka, pravé 1-8 kde se volí intenzita a levé kde se dá pouze přepínat mezi písmeny A/M, zajímalo by mne kterou polohu mám zapnout když mi domácnost jede někdy na noční prou a někdy na denní, zda to má vliv nebo zda je to jen přepínání režimu den a noc.Poprosím o odpověď na email: pe.bohm@seznam.cz děkuji Böhm
----------------------------------------
Böhm

David Bláha

2014-09-29 13:34:24
Dobrý den pane Böhme,
konvektory typu EL dodávané naší firmou měli na levém otočném voliči symboly sluníčka a měsíčku, tzn. nastavení komfortního a útlumového režimu. Přímotop se dle tohoto nastavení řídí pokud je pod napětím, tj. např. v době nízkého tarifu u dvoutarifní přímotopné sazby - typicky D45d. Jinými slovy, termostat přímotopu nerozezná, jestli z elektrárny jde nízký nebo vysoký tarif, od toho je stykač HDO v rozvaděči.
----------------------------------------
David Bláha

helena černá

2014-11-21 17:47:37
zdravím,máme starší dům po rekonstrukci a vytápíme ho krbem s tepelnými rozvody ráda bych nějaký doplnkový zdroj tepla než přijdeme z práce domů v zimním období je teplota okolo 16 stupnů.plocha je asi 40m jídelna s obyvákem a 10m chodba s koupelnou,poradíte mi prosímmáme stropy ze dreva chtela bych stropní panel tak poradte díky
----------------------------------------
černá

David Bláha

2014-11-24 12:41:04
Dobrý den paní Cerná,
pro montáž na stropy z měkkého dřeva můžete bez obav použít kterýkoliv z naší nabídky "nízkoteplotních" sálavých panelů deklarovaných ke stropní instalaci - Ecosun U/VT, Ecosun G, Ecosun E.
Nevím co přesně si od tohoto doplňkového topení slibujete - na jakou teplotu chcete temperovat, jakou má mít dynamiku nebo jestli má nárazově sloužit jako hlavní zdroj tepla a proto těžko mohu doporučit nějaký výkon.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis