přitápení v přechodném období


přitápení v přechodném období - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

přitápení v přechodném období

Jitka Vobrubová

2013-04-23 06:30:57
Dobrý den mám zrekonstruovaný RD, kde je topení, vaření a ohřev vody zajištěn plynovým kotlem.Starám se o tatínka a přemýšlím o nějakém náhradním zdroji pro přitopení v přechodném období pro místnost kterou obývá. Můžete mi prosím poradit, zda by se to vůbec vyplatilo, nebo je lepší přitápět kotlem a ostatní obytné místnosti "zavřít - termokohouty" ? Děkuji
----------------------------------------
Jitka

David Bláha

2013-04-24 16:05:51
Dobrý den paní Jitko,
domnívám se, že nárazové ohřívání množství vody v rozvodu pro jednu místnost s malou potřebou tepla v přechodném období je dosti neefektivní (ztráty v rozvodu a bídná regulace).

Elektrické sálavé topidlo s přímou produkcí tepla v místě potřeby a přesnou regulací se mi jeví pro tento účel vhodnější nejen komfortem obsluhy, přesností a tepelným komfortem, ale i přes vyšší cenu el. energie provozně levnější - přesněji regulovatelné a dávkovatelné.

Zaměřte svou pozornost na sálavý přímotop Ecoflex Premier s integrovanou regulací, nebo nástěnný sálavý panel Emitherm 700 + regulátor.
----------------------------------------
David Bláha

Jitka Vobrubová

2013-04-29 07:02:30
Hezký den pane Bláho a děkuji za prefektní odpověď a hlavně za doporučení, jak se v nabídce orientovat. Jen ještě jeden malý dotaz - regulátor...:-), při případné objednávce se má objednat současně? Omlouvám se, ale v této oblasti jsem poněkud otržena od života, a ani nevím co to je.
----------------------------------------
Jitka

David Bláha

2013-04-29 10:38:36
Dobrý den paní Jitko,
topidla je třeba regulovat termostaty, které umožňují udržovat teplotu v prostoru na požadované úrovni - jinak by v podstatě topení šlo pořád "naplno". Sálavý přímotop Ecoflex Premier má takový termostat-regulátor vestavěn v karosérii a lze jej bez problémů použít pro udržování teploty. U plochých sálavých panelů jako je Emitherm je třeba použít externí termostat, buď klasický drátový, nebo třeba bezdrátový nebo i zásuvkový. Přikládám odkaz do sekce regulace, kde najdete nejprodávanější termostaty. O zapojení topidla a jeho regulaci se poradte se svým elektrikářem, kterému samozřejme můžeme prostřednictvím naší technické podpory doporučit nejvhodnější řešení.
» https://www.primotopy.eu/0,62,Regulace.html ----------------------------------------
David Bláha

Jitka Vobrubová

2013-05-02 07:35:38
Ještě jednou děkuji za vyčerpávající odpověď a přeji pohodový den :-)
----------------------------------------
Jitka
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis