Dotaz


Dotaz - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Dotaz

Vernerová

2013-09-05 08:14:02
Dobrý den,
mám staré přímotopné panely Ecoflex a plánuji výměnu. Rozhoduji se mezi sálavými konvektory Aixance SAS nebo Ecoflex Premier.Je to správná volba? A můžete mi prosím poradit, jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou lepší? Dále bych se chtěla zeptat, z jakého důvodu je odstupová vzdálenost čelní stěny u Ecoflex Premier 1000mm a u Aixance jen 100mm.
Děkuji
----------------------------------------
Vernerová

David Bláha

2013-09-06 10:53:08
Dobrý den paní Vernerová,
obecně je náhrada obyčejných přímotopů sálavými správný krok, záměna je jednoduchá a se snížením provozních nákladů za současného zlepšení komfortu budete jistě spokojena.
Sálavé konvektory Aixance SAS již nedodáváme, zřejmě jste je našla v sekci archiv. Po příchodu modelů Ecoflex Premier a Solius na trh byla jejich cena příliš vysoká, aniž by byla ospravedlnitelná nějakou přidanou hodnotou. Sálavý přímotop Ecoflex Premier Vám velice rád doporučuji, má kromě jiného displej s informací a nastavené teplotě a je to velice úspěšný výrobek. Odstupová vzdálenost u všech modelů je stejná a to 1m (1000 mm), v technických údajích u Aixance SAS se jednalo o překlep.
----------------------------------------
David Bláha

Vernerová

2013-09-09 09:27:43
Dobrý den pane Bláho,
moc děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, z jakého důvodu je ta odstupová vzdálenost čelní stěny 1000mm. Důvodem je správná cirkulace tepla nebo je to i z bezpečnostních důvodů? Odstupovovou vzdálenost čelní stěny1000mm bych měla, i od spodní strany 150mm a od horní 100mm, ale nevadí např.koberec s vysokým vlasem v blízkosti, nebo ze strany mám jídelní stůl?
Děkuji předem za odpoveď
Vernerová
----------------------------------------
Vernerová

David Bláha

2013-09-09 10:15:16
Dobrý den,
koberec s vysokým chlupem nevadí. čelní odstupová vzdálenost 1m je z důvodu, že přímotop sálá teplo do prostoru celou čelní deskou a mohlo by docházet k přehřívání předmětů umístěných blíže a teplo by se zadržovalo v prostoru před topidlem. Byla by omezena hlavní výhoda sálavé složky, která zajištuje tepelnou pohodu a úsporu provozních nákladů.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis