Přímotopné panely


Přímotopné panely - Infratopení, přímotopy a sálavé panely

Navštivte náš internetový obchod Přímotopy/Infratopení
Diskuzní fórum věnované infratopení, elektrickým přímotopům a sálavým panelům.


Vybrat
Stránka: | 1 |

Přímotopné panely

Jiří P.

2011-08-22 15:30:52
Dobrý den,
jsou přímotopné panely s akumulací srovnatelné se skleněnými nebo mramorovými topnými panely?

Jak dlouho vydrží naakumulované teplo ve vašich panelech?

Do novostavba jsou vhodnější přímotopné panely s akumulací nebo skleněné topné panely?

Děkuji za odpověĬ

----------------------------------------
Jiří P.

David Bláha

2011-08-22 19:33:46
Dobrý den,
skleněné topné panely disponují jen velmi malou, v podstatě zanedbatelnou akumulací, mramorové topné panely vzhledem ke 3 cm silné "mase" kamene mají akumulaci "částečnou", vhodnou např. k překlenutí vypnutého topení ve vysokém tarifu dvoutarifní sazby v rychle chladnoucích prostorech.

Obecně lze říci, že v dnešní době dvoutarifních přímotopných sazeb pro vytápění, je vysoká míra akumulace, jakou disponují přímotopné panely s akumulací, naprosto zbytečná.

Při vytápění dnešních novostaveb a nízkoenergetických domů (NED)s nízkou energetickou náročností je příliš velká míra akumulace topných těles dokonce nežádoucí, protože neumožnuje adekvátně rychlé reakce na změny prostředí, např. solární (sluneční) tepelné zisky. Zasvítí slunce a topení je třeba okamžitě vypnout, aby se prostor nepřetápěl. Přímotopné panely s akumulací ale topí stále a uvolňují do prostředí teplo, které nepotřebujeme, ale zaplatili jsme ho.
----------------------------------------
David Bláha

Jiří P.

2011-08-29 14:44:55
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Vážně uvažuji o skleněných topných panelech. S manželkou máme dohady, jaká barva je pro nás nejvýhodnější. Jaká barva je, prosím, nejprodávanější?

Děkuji.
» https://www.primotopy.eu/0,58,Sklenene-salave-panely-GR.html ----------------------------------------
Jiří P.

David Bláha

2011-08-30 13:07:13
Dobrý den pane Jiří,
naši zákazníci jsou zřejmě konzervativní :), nejprodávanější skleněné topné panely jsou v barvě černé a bílé.
----------------------------------------
David Bláha

Jiří P.

2011-09-05 11:04:33
Děkuji za rychlé vyřízení objednávky.
----------------------------------------
Jiří P.

Josef T.

2011-09-20 13:00:32
Dobrý den,
již osmnáct let vytápím starý rodinný patrový dům přímotopnými panely (všechny původní plechové, největší je 2,5 kW).
Chtěl jsem se zeptat, zda nahrazením (alespoň v obýváku) za novější s akumulací něco získám? (jestli se vyrábí dnes již lepší, výkonější, je-li možné výměnou ušetřit a pod.
děkuji za odpověď. Josef T. Rakovník

David Bláha

2011-09-22 10:49:00
Dobrý den,
moderní elektrická topidla se zaměřují především na produkci vysokého podílu sálání (infračervené sálání) z celkového tepelného výkonu. Je to proto, že tepelné sálání je pro člověka příjemné a navozuje pocit tepelné pohody při nižší teplotě vzduchu. Odpověď na Vaši otázku je tedy: akumulací získáte především setrvačnost a tím i horší regulovatelnost, pořízením sálavého panelu nebo sálavého přímotopu získáte lepší tepelný komfort a co je důležité, také lepší ekonomiku provozu - tato elektrická topidla jsou úspornější. Více o tomto tématu v článku za přiloženým odkazem - "tepelná pohoda, sálavé a velkoplošné elekrické topení".
» http://www.elektricke-topeni.cz/4,0,Tepelna-pohoda,-salave-a-velkoplosne-topne-systemy.html ----------------------------------------
David Bláha

Iva

2011-12-05 15:12:48
Dobrý den,
bydlím v pronajatém bytě vytápěným elektrickými přímotopy. V jedné místnosti cca 20m3 jsou umístěny dva. Mám zde teplota okolo 11°C. Při zapnutí se vytopí místnost na 14-15° při topení asi 4 hodin, po hodinévém vypnutí teplota klesne opět na 11°C. Nemůži tedy dosáhnout vytopení, jelikož přímotopy topí pouze na nižší tarif a když tarif skončí a topení vypne teplota okamžitě klesá.
Je možné že je topení zastaralé? Musí se něják čistit? Opravdu se vůbec neohřeji a navíc se děsím vysokého doplatku elektřiny.
----------------------------------------
Iva

David Bláha

2011-12-06 11:18:30
Dobrý den Ivo,
nevím sice, jaky příkon mají ony dva přímotopy, ale i kdyby to bylo jen 2x500W tak by to mělo na cca 8 m2 stačit pro vytopení na vyšší teplotu, než jen 15 st. C, pokud už u Vás není -15 :). Pokles teploty, který uvádíte za hodinu je celkem děsivý, místnost pravděpodobně bude mít opravdu velkou tepelnou ztrátu (nebo je to kamenná stavba?). U přímotopů zkontrolujte nastavení a funkčnost termostatů a popátrejte po jejich výkonu, to je kličový údaj - měl by být uveden na štítku na boku nebo zadní straně přímotopu.
----------------------------------------
David Bláha
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis